Talisurfi MM-ilt tuli Eestisse kaks esikohta | Purjetamine

2313882h48a2t24

Tervitused Eesti meresõpradele! Hiljutisel talisurfi maailmameistrivõistlusel võitlesid osalejad karmides tingimustes ja põnevas võistluses, kuid uhkelt võtsid Eesti esindajad koju kaasa kaks esikohta! See on suurepärane saavutus ja tunnistus meie purjetamistalendist ning kirglikust pühendumusest. Võtame hetke, et tähistada ja austada meie sportlasi, kes on tõelised meistrid oma valdkonnas. Jätkem siis kõik koos sellest võidust inspiratsiooni ammutamiseks ning näitame, et Eesti on tõeline jõud ka veespordialadel!

Soomes Kajaanis toimunud talisurfi maailmameistrivõistlustel teenisid Karl Henrik Loik ja Johanna Lukk purjekelkude lühirajaslaalomis kuldmedalid. Naiste konkurentsis teenis Helena Jõepere veel pronksi.

“Lühiraja slaalomis oli esimene päev puhanguline pagiline maatuul. Teisel slaalomipäeval tuul keeras ja saime ideaalset ühtlast keskmiselt 7-8 m/s tuult, mis andis võistlusele adrenaliinirohke lõpu, kuna kiirused olid suured ja traktoriga puhastatud jääplats oli väike,” kommenteeris sportlasi saatnud treener Jaak Lukk.

“Raja suurus võimaldas kolme pöördemärki ja tagatud oli lisaks turvaline liikumine koos varustusega ootetsoonis. Lühiraja slaalomiplatsi jää oli krobeline, aga ohutu, sest suuri auke ei olnud.”

“Jää sai esimesel päeval palju kasutust ja polnud enam heas korras, kuid viimase võistluspäeva ühtlane tuul ja suured kiirused tegid sõidud väga nauditavaks,” sõnas Lukk.

Kokku osales võistlustel seitse Eesti talisurfarit. Kõigi klasside peale tegi kaasa enam kui sada sportlast kuuest riigist.

Kokkuvõtvalt võime öelda, et talisurfi maailmameistrivõistlustelt toodi Eestisse kaks esikohta. See on suurepärane saavutus ning tunnistus sellest, et Eesti purjetamissport on tugev ja konkurentsivõimeline. Meie sportlaste pühendumus ja oskus on aidanud neil võita rahvusvahelisel tasemel ning teha meid kõiki uhkeks. Loodame, et tulevikus jätkub Eesti purjetajatele edu ja et nende saavutused inspireerivad ka teisi noori Eesti sportlasi endast parimat andma.

Loe rohkem:  Eesti jääpurjetajad Laus ja Lember teenisid EM-ilt pronksi | Purjetamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga