Vene laulja Valeri Leontjev lõpetab 75-aastasena muusikukarjääri | Välismaa

2313864h3351t24

Estonia is abuzz with the news that legendary Russian singer Valeri Leontjev is retiring from his musical career at the age of 75. With a career spanning over five decades, Leontjev has captured the hearts of fans across the globe with his powerful vocals and emotive performances. His decision to step away from the spotlight has left many fans in Estonia feeling nostalgic, as they reflect on the impact he has had on the music industry. As one chapter ends, Leontjev’s legacy will undoubtedly live on, inspiring generations to come.

1980. aastatel tuntust kogunud Venemaa laulja Valeri Leontjev teatas teisipäeval, et ta lõpetab muusikukarjääri oma vanuse tõttu.

Leontjev tegi vastava avalduse intervjuus Vene tabloidile Moskovski Komsomolets.

“Žanr, millele olen pühendunud pool sajandit, ei kannata välja raukust,” ütles Leontjev, lisades, et ta andis oma viimased kontserdid seoses 70. juubeliga 2019. aastal Moskvas ja Peterburis ning ta ei kavatse fännidelt “raha hüvastijätutuuril välja peksta”.

Leontjev tänas teda 75. juubeli puhul sotsiaalmeedias õnnitlenud inimesi.

Laulja kontserdijuht Boriss Tšigirev ütles, et Leontjev ainult kinnitas intervjuus juba ammu teatud asjaolu, et ta enam kontserte ei anna.

Leontjevi karjäär algas 1971. aastal, kui ta esines oma sünnimaal Komi Vabariigis Vorkuta linnas peetud piirkondlikul laulukonkursil lauluga “Karnevall”. Kutselist karjääri jätaks Leontjev Sõktõvkari filharmoonias.

Aastate jooksul ilmus üle 30 plaati ja kassetti muusiku lauludega.

1991. aastal sai Leontjev The World Music Awards auhinna kui NSV Liidus enim oma plaate müünud laulja.

Aastatel 1980–2001 oli Leontjev 13 aastat järjest (1980–1992 ning 1996 ja 1997) valitud Venemaa või NSV Liidu aasta parimaks meessoost poplauljaks. Seda rekordit pole seni keegi suutnud purustada.

Loe rohkem:  Opositsioon tekitas Moskvas ja Peterburis jaoskondade ees järjekorrad | Välismaa

Leontjevi üks tuntuimaid laule on “Keerlevad plaadid””.

Valeri Leontjev on olnud silmapaistev Vene laulja, kelle karjäär on kestnud aastaid. Tema otsus lõpetada muusikukarjäär 75-aastasena on mõistetav ning austustvääriv. Leontjevi talent ja kirg muusika vastu on jätnud sügava jälje nii tema kodumaal kui ka välismaal. Tema muusika on puudutanud paljude inimeste südameid ning tema karjääri lõppemine on kindlasti kaotus muusikamaailmale. Soovime talle head puhkust ja kõike head tulevikus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga