Jaapani keskpank lõpetas negatiivsete intressimäärade ajajärgu | Raadiouudised

341329hec6ft24

Jaapani keskpank on lõpetanud ajastu, kus nad kasutasid negatiivseid intressimäärasid majanduse stimuleerimiseks. See otsus on saanud päeva peamiseks uudiseks ning sellel on suur mõju nii Jaapani kui ka rahvusvahelisele majandusele. Keskpank loodab, et uued arengud aitavad kaasa majanduskasvule ja inflatsiooni stabiliseerumisele riigis. See samm on pannud kahtluse alla paljude teiste riikide poliitikatele negatiivsete intressimäärade kasutamisel ning võib muuta rahandusmaastiku globaalses ulatuses.

Jaapani keskpank lõpetas kaheksa aastat väldanud negatiivsete intressimäärade ajajärgu.

Ühtlasi oli tegu Jaapani keskpanga esimese intressitõstmise otsusega viimase seitsmeteistkümne aasta jooksul. Jaapani majandus on viimasel ajal elavnenud, samuti on hinnakasv rohkem kui aasta jooksul ületanud kahe protsendi taset. Eesti Panga rahapoliitika ja välismajanduse osakonna juhataja Peeter Luikmel ütles, et Jaapani keskpanga nüüdse otsuse põhjustasid ametiühingute palganõudmised. Jätkab Mall Mälberg.

Jaapani keskpank on otsustanud lõpetada negatiivsete intressimäärade ajajärgu, mis on oluliselt mõjutanud rahapoliitikat ja majandust riigis. See samm näitab Jaapani tahtmist tagada stabiilne majanduskasv ja väldida võimalikke riske, mis kaasnevad pikemaajalise negatiivse intressimäära poliitikaga. Kuigi see võib kaasa tuua mõningaid muutusi finantsmaastikul ja laenuturul, on see samm siiski positiivne samm, mis võib aidata parandada majanduse olukorda Jaapanis.

Loe rohkem:  Vene võimud teatasid Aleksei Navalnõi surmast | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga