Stina Nilsson pääseb haigestunud Hanna Öbergi asemel MK-etapile | Laskesuusatamine

2282376hceb6t24

Stina Nilsson on nüüdsest üks imevähestest sportlastest, kes saab võimaluse astuda tulesse ja võidelda au eest laskesuusatamise MK-etapil. Pärast haigestunud Hanna Öbergi väljalangemist on Stina valmis võtma vastutuse ja näitama oma oskusi ning tugevust võistlusrajal. See ootamatu võimalus annab talle võimaluse end tõestada ja näidata maailmale, et ta on tõeline sportlik talent. Kogu Eesti rahvas ootab põnevusega, kuidas see võistlus välja kujuneb ja kas Stina suudab võita oma koha esikohal.

Sel nädalal Norra pealinna Oslo külje all Holmenkollenis peetaval laskesuusatamise MK-etapil ei tee Rootsi koondise ridades kaasa Hanna Öberg ega Linn Persson, võimaluse saab endine murdmaasuusataja Stina Nilsson.

Öberg jäi pärast Nove Mestos peetud maailmameistrivõistlusi haigeks ega võistle Oslos, et täielikult terveks saada. Persson tõmbas hooajale joone alla, kuna pidi minema planeeritud õlaoperatsioonile.

30-aastane Nilsson on laskesuusatajana võistelnud peamiselt IBU karikasarjas, MK-sarjas tegi ta viimati kaasa hooaja avaetapil Östersundis. Enda karjääri parimad tulemused MK-sarjas tegi ta hooajal 2021/22, kui jõudis korra ka pjedestaalile, saades Kontiolahti sprindis kolmanda koha.

MK-sarja debüüdi teeb Oslos 23-aastane Anna-Karin Heijdenberg, kes on IBU karikasarja üldarvestuses kaheksandal kohal.

Holmenkollenis on kavas tavadistantsid, ühisstardist sõidud, paarissegateade ja segateatesõit. Seejuures tavadistantsi sõidetakse sel hooajal viimast korda. ERR vahendab kõiki võistlusi otsepildis.

Kuigi on kahetsusväärne, et Hanna Öbergi tervis ei võimaldanud tal MK-etapil osaleda, on lohutav teada, et Stina Nilsson asendab teda võistlusel. Rootsi sportlase võimekus ja oskused annavad meile usku tema võiduvõimalustesse ning pakub kindlasti põnevat vaatemängu. Loodame, et Hanna Öberg paraneb kiiresti ja saab peatselt tagasi võistlusrajal. Laskesuusatamises on alati ettearvamatus, kuid spordi erakordsed hetked ja emotsioonid jäävad alatiseks meie mällu.

Loe rohkem:  Nostalgiajutud | Eesti laskesuusatajad meenutasid 30 aasta taguse MM-i seiklusi | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga