Soul: Põhja-Korea müüb Venemaale toidu eest aina rohkem laskemoona | Välismaa

2284596h56e0t24

Tensions between North Korea and Russia have been escalating as reports emerge of North Korea trading food for ammunition. The exchange of food for weapons raises concerns about the intentions of North Korea and the implications for regional security. With North Korea’s unpredictable leadership and Russia’s own ambitions, the situation is one to watch closely. The potential for conflict and destabilization in the region is a cause for international concern as both countries continue to engage in this controversial trade.

Põhja-Korea võis saata Venemaale viimastel kuudel koguni kolm miljonit mürsku, teatas Lõuna-Korea kaitseminister Shin Won-sik. Vastutasuks saab Põhja-Korea Venemaalt toitu.

Shini sõnul kasutab Venemaa saadud laskemoona sõjas Ukraina vastu. Minister lisas, et Venemaa tarnib Põhja-Koreasse toitu ja teisi esmatarbekaupu laskemoona eest, kirjutab Politico.

Kokku saatis Põhja-Korea Venemaale umbes 6700 konteinerit, kuhu võis mahtuda umbes kolm miljonit 152-millimeetrilist mürsku või pool miljonit 122-millimeetrilist mürsku, ütles Shin.

“Kuigi Põhja-Korea relvatehased töötavad ainult 30 protsendi tasemel toorme ja elektrienergia nappuse tõttu, töötavad mõned tehased täisvõimsusel, need toodavad peamiselt relvi ja moona Venemaa tarbeks,” ütles kaitseminister.

Shini sõnul on Venemaalt Põhja-Koreasse saabunud konteinerite arv umbes 30 protsendi võrra kõrgem kui samal ajal vastassuunas liikunud konteinerite arv, kirjutab Lõuna-Korea väljanne Yonhap.

“Paistab, et toit moodustab suurima osa [tarnetest], mis on aidanud stabiliseerida toiduhindu Põhja-Koreas,” ütles Lõuna-Korea kaitseminister.

Souli paljastus tuleb ajal, mil Ukraina kannatab laskemoona puuduse all hilineva lääne abi tõttu. Edasine USA abi on peatatud teadmata ajaks, sest paljud USA esindajatekoja vabariiklased ei taha enam toetada Ukrainat Vene agressioonisõja peatamisel.

Euroopa Liit mõistis novembris hukka Põhja-Korea relvade müüki Venemaale.

Loe rohkem:  Trumpi ja Haley erinevused on suurimad välispoliitika teemadel | Välismaa

“EL on sügavalt mures teadete pärast, mille kohaselt leiavad aset relvatarned ja sõjaline koostöö Korea Rahvademokraatliku Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel kasutuseks Venemaa ebaseaduslikus, provotseerimata ja õigustamatu sõjas Ukraina vastu,” teatas toona EL.

Nii Venemaa kui Põhja-Korea on korduvalt eitanud väiteid Põhja-Korea relvatarnete kohta Venemaale, kuigi Põhja-Koreas toodetud rakette ja laskemoona kasutust on täheldatud Ukrainas.

Kokkuvõttes, Soul ja Põhja-Korea vaheline kaubandus, kus viimane müüb Venemaale toidu vastu laskemoona, tekitab kindlasti küsimusi rahvusvahelisel tasandil. See näitab keerulist ja pingelist poliitilist olukorda piirkonnas ning võib tulevikus kaasa tuua ohtlikke tagajärgi. On oluline jälgida ja analüüsida selliseid arenguid ning olla valmis reageerima vajadusel, et tagada stabiilsus ja rahu ülemaailmses kogukonnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga