Euroopa ei suuda Ukraina sõjalisel abistamisel korvata USA panust | Raadiouudised

341329hec6ft24

Tere tulemast Eestisse! Euroopa Liit on silmitsi Ukraina konfliktiga ja küsimus sõjalise abistamise osas on ülimalt oluline. Kuid kas Euroopa suudab seda teha ilma USA toetuseta? Käesoleva artikli kohaselt võib Euroopa Liit olla keerulises olukorras, kuna USA panus Ukraina konfliktile on märkimisväärne. See tõstatab olulise küsimuse Euroopa kaitsevõimekuse kohta ning sellest tulenevate järelduste mõju kogu piirkonna stabiilsusele. Kuidas see kõik mõjutab Eesti julgeolekut ja tulevikku? See on teema, mis vajab meie tähelepanu ja arutelu. Aitäh, et olete siin!

USA kongress pole suutnud heaks kiita Ukraina abistamise eelnõu ja ei ole selge, millal see võiks toimuda.

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse direktori Indrek Kanniku hinnangul on tõenäoline, et kui praegu kongressis lahenduseni ei jõuta, jääb lahendus kuni novembris toimuvate valimisteni leidmata. Euroopa riigid Kanniku sõnul aga kogu USA ärajäävat abi korvata ei suuda. Jätkab Mall Mälberg.

Kokkuvõttes tundub, et Euroopa Liit ei suuda Ukraina sõjalisel abistamisel täielikult asendada USA panust. Kuigi EL on osutanud abi ja toetust Ukrainale, on selle ulatus ja mõju siiski piiratud. Rahaliste vahendite ja sõjalise abi osas on USA jätkuvalt peamine toetaja. Sellest tulenevalt võib öelda, et Euroopa Liit peab jätkuvalt pingutama ja otsima uusi võimalusi, kuidas paremini toetada Ukrainat tema konflikti lahendamisel ja rahu taastamisel piirkonnas.

Loe rohkem:  Riigikohtu otsus annab võimuliidule võimaluse nurjata obstruktsioonikatsed | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga