Ragnar Klavan: väga raske väljakutse, aga väga suur unistus | Jalgpalli Eesti koondis

2312400h8ef7t24

Estonia’s national football team has seen its fair share of talented players over the years, but one name that stands out is Ragnar Klavan. Known for his exceptional defensive skills and leadership on the field, Klavan has proven himself to be a valuable asset to the team. With every match, he faces challenges head-on, always striving to make his dream of representing Estonia at the highest level a reality. Klavan’s dedication and passion for the game make him a true inspiration for aspiring footballers in Estonia and beyond.

Eesti jalgpallikoondis toetab eelseisvas Euroopa meistrivõistluste valikturniiri play-off’is teiste seas ka väga kogenud tegijatele Ragnar Klavanile ja Konstantin Vassiljevile.

38-aastane Tallinna Kalevi mängija Klavan on pidanud A-koondise eest 129 kohtumist, kuid neist viimased jäävad kahe aasta tagusesse aega, kui palliti Küprosega Rahvuste liiga üleminekuturniiril.

“Sellest on palju aega mööda läinud, kui olin viimati koondises. Mul on hea meel selle üle, mis mäng meid ees ootab,” sõnas Klavan ERR-ile. “Kindlasti väga raske väljakutse, aga see, mille nimel võidelda, on väga suur unistus nii minu kui kõikide teiste mängijate jaoks.”

Mis võiks tänasel päeval olla Klavani roll? Kas lisamotivaator riietusruumis või ka tegija platsil? “Ma arvan, et mõlemat pidi on võimalus olemas. Kui see oleks üks võimalus, siis me ei oleks nii kaugele praegu jõudnud,” vastas Klavan.

“Ma arvan, et järgmised päevad näitavad, mis on treenerite staff’i… mida ja keda nad soovivad seal väljakul näha. Kes nende arvates peaks olema. Sinna mina ei sekku.”

Samuti kuulub koosseisu 39-aastane loov poolkaitsja Konstantin Vassiljev, kes pole alanud klubihooajal veel platsile saanud. Kuidas on tema seisund?

Loe rohkem:  Eesti jalgpallinaiskonna raudvara lõpetab mängijakarjääri | Jalgpalli Eesti koondis

“Ongi küsimärk, aga iga päevaga läheb paremaks,” ütles Vassiljev. “Põhimõtteliselt teed endast kõik, et olla valmis, kui treener näeb vajadust mind väljakule saata. Loodan, et õnnestub.”

Vassiljev mängis koondises olulist rolli ka siis, kui Eesti 2011. aasta sügisel EM-valikturniiri play-off kohtumisi pidas. “Üldises plaanis rollid ei muutu, ma lihtsalt 13 aastat vanem inimene. Kahju, et nii pikk periood jäi vahele, kus meil sellist võimalust ei olnud,” sõnas Vassiljev.

Kokkuvõttes võib öelda, et Ragnar Klavan on tõestanud end kui üks Eesti jalgpallikoondise tipptegijaid ning tema karjäär on olnud täis väljakutseid ja unistuste täitumist. Klavani pühendumus ja tipptasemel mängupanus on eeskujuks noortele jalgpalluritele ning tema panus Eesti jalgpallikoondisesse on märkimisväärne. Klavan on tõestanud, et raske töö ja järjekindlus võivad viia unistuste täitumiseni ning ta on kindlasti muutunud üheks Eesti jalgpalliajaloo oluliseks figuuriks. Tuleb loota, et tema edu inspireerib ja innustab tulevasi põlvkondi Eesti jalgpallureid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga