Prokuratuur ei alusta teadaoleva info põhjal Nordica asjus menetlust | Eesti

1707921495 2255694hcd52t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised on täis kõneainet pärast prokuratuuri otsust mitte alustada Nordica asjus menetlust. See otsus jätab paljud küsimused vastuseta ning tekitab suure kõlapinna nii meedias kui ka üldsuses. Nordica on olnud Eesti rahvuslik lennufirma ning selle tegevus on alati olnud suure avaliku tähelepanu all. Selles keerulises olukorras on hädavajalik selgitada, miks prokuratuur sellise otsuse tegi ning millised võivad olla selle mõjud ärisektorile ja ühiskonnale tervikuna.

Prokuratuuri sõnul oli Nordica erikontrolli raporti kokkuvõte sedavõrd üldine, et selle põhjal ei ole võimalik langetada otsust kriminaalmenetluse alustamiseks.

“Prokuratuurile teadaoleva info põhjal ei ole olnud alust kriminaalmenetluse alustamiseks. Avalikult kättesaadav erikontrolli raporti kokkuvõte on sedavõrd üldine, et selle põhjal ei ole võimalik langetada otsust kriminaalmenetluse alustamise või alustamata jätmise kohta,” ütles prokuratuuri avalike suhete nõunik Kauri Sinkevicius ERR-ile.

“Kui meieni jõuab detailsem info, milles on viiteid võimalikule kuriteole, saame pärast selle analüüsimist otsustada, kas on alust kriminaalmenetlust alustada,” lisas Sinkevicius.

Kliimaministeeriumist teatati ERR-ile, et nad edastasid prokuratuurile erikontrolli tervikaruande kolmapäeva õhtul.

Erikontroll riiklikus lennufirmas Nordica tuvastas, et ettevõtte raskuste taga oli selle halb juhtimine.

Kliimaminister Kristen Michali ütles esmaspäeval, 12. veebruaril “Aktuaalsele kaamerale”, et õhus on võimalus, et võimalikku huvide konflikti hakkab uurima prokuratuur.

Michal ütles, et see, kas menetlust alustada, on prokuratuuri otsustada. “Kas seal on olnud erinevaid huvide konflikte, mille põhjal oleks võimalik või oleks põhjust algatada menetlusi. Prokuratuur teeb oma otsused ise, valitsus ei saa ette öelda. Selleks ka see põhjalik erikontroll on tehtud,” lausus ta.

Ka opositsioonilise EKRE juhi Martin Helme hinnangul oli erikontrolli raporti järgi alust nii tsiviil- kui ka kriminaalasjaks.

Loe rohkem:  Galerii: riigikogu esimees sai petitsiooni kanade puurispidamise keelustamiseks | Eesti

Kokkuvõttes võib öelda, et prokuratuur ei alusta Nordica asjus menetlust, kuna praeguseks hetkeks puuduvad tõendid kuriteo toimepanemise kohta. See otsus näitab, et prokuratuur tegutseb vastutustundlikult ja järgib Eesti seadusandlust. Samas on oluline jälgida, et juhtumile antaks objektiivne hinnang ning kõik asjaolud saaksid põhjalikult uuritud. Nordica asja menetlus on tundlik teema ja selle lahendamisele tuleks suhtuda õiglaselt ja erapooletult.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga