Taas rahvusrekordit uuendanud Zirk tuli MM-il viiendaks | Ujumine

2259774h9f42t24

Tere tulemast kõigile spordisõpradele! Eesti ujumistäht Kregor Zirk on taas tõestanud oma võimeid maailma suurimal ujumisvõistlusel. Ta uuendas oma rahvusrekordit ning saavutas viienda koha maailmameistrivõistlustel. Zirk on toonud Eestile uhkust ja rõõmu oma suurepäraste saavutustega vees. Tema visadus ja pühendumus on eeskujuks kõigile noortele sportlastele üle kogu riigi. Eesti on kindlasti väga uhke selle üle, kui hästi Zirk esindab meie rahvast rahvusvahelistel võistlustel.

Kregor Zirk tuli ujumise maailmameistrivõistlustel Dohas meeste 200 meetri liblikujumises Eesti rekordi 1.55,48-ga viiendaks.

Poolel maal neljandat positsiooni jõudnud Zirk oli viimases pöördes siiski kuues, aga suutis lõpuga mööduda uusmeremaalasest Lewis Clareburtist.

Zirk püstitas esimese rahvusrekordi eelujumises (1.55,58), jäi sellele poolfinaalis vaid kuue sekundiga alla, aga viis finaalis numbreid veelgi edasi. Ta oli ka esimene MM-i finaalis ujunud Eesti mees.

Maailmameistriks krooniti jaapanlane Tomoru Honda (1.53,88), kes edestas 0,77 sekundiga itaallast Alberto Razzettit. Kolmas oli austerlane Martin Espernberger (+1,28) ehk Zirgil jäi medalist 32 sajandikku puudu.

Esikolmiku ja eestlase vahele mahtus veel poolakas Micha Chmielewski (+1,48), finaali tagumise kolmiku moodustasid Richard Marton (Ungari; +1,88), Clareburt (+1,98) ja Matthew Sates (Lõuna-Aafrika; +3,35).

Eesti ujumisstaar Kregor Zirk on tõestanud oma võimekust ja talendipagasit taas kord, uuendades oma rahvusrekordit maailmameistrivõistlustel ning saavutades viienda koha. See on suurepärane saavutus mitte ainult temale endale, vaid kogu Eesti rahvale. Zirki järjekindlus, pühendumus ja töö tulemuslikkuse nimel on inspireeriv ning annab lootust tulevikuks. See on suurepärane näide sellest, kuidas Eesti sportlased suudavad konkureerida maailma parimatega ja tuua rahvale au ning rõõmu. Palju õnne Kregor Zirkile ja jõudu edaspidiseks!

Loe rohkem:  Selgusid Eesti meistrid 1500 meetri ujumises | Ujumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga