Galerii: Kuressaares avati lapimooride ja vildivõlurite ühisnäitus | kultuur

2259702hd1a2t24

Tere tulemast Kuressaarde, kus äsja avati uus ja põnev näitus lapimooridest ja vildivõluritest! See ainulaadne näitus toob kokku mitmeid kunstnikke, kes jagavad oma loomingut ning kultuuripärandit. Külastajad saavad sukelduda maagilisse maailma, mis on täis imelisi lugusid ja traditsioone. See on suurepärane võimalus avastada Soome-ugri rahvaste kultuuri ning nautida kunsti, mis kannab endas ajatu ilu ja müstikat. Tulge ja avastage selle põneva näituse maagiline maailm Kuressaare galeriis!

Kolmapäeval, 14. veebruaril avati Kuressaare kultuurikeskuse saalis lapimooride ja vildivõlurite ühisnäitus.

Juba 19 aastat on väike seltskond Saare naisi, kes ise nimetavad end lapimoorideks, enne vabariigi aastapäeva oma lapitekkide loominguga välja tulnud.

Aastate jooksul on naiste näppude all valminud üle poole tuhande unikaalse mustriga lapiteki. Tänavu esmakordselt täitsid nad Kuressaare kultuurikeskuse seinad koos viltijatega, kes end vildivõluriteks nimetavad.

“Viimase kümne aasta jooksul olen ma ise ja oleme me kutsunud erinevaid meistreid lähiriikidest meile seda viltimist õpetama. Näiteks on siin Saaremaalgi käidud Lätist, Leedust ja Prantsusmaalt. Ja me ise oleme käinud Gotlandil õppimas viltimise erinevaid tehnikaid,” rääkis vilidvõlur Mareli Rannap.

Lapimooride ja vildivõlurite ühisnäitus on Kuressaare kultuurikeskuses avatud 29. märtsini.

Kuressaare lapimoorid ja vildivõlurid on avanud ühise näituse, mis toob esile nende kohalikku käsitööd ja kultuuri. Näitus pakub külastajatele võimalust nautida mitmekesist kunsti ja käsitööd ning avastada Saaremaa ainulaadset pärandit. See on suurepärane võimalus tutvuda kohalike kunstnike loominguga ning toetada kohalikku kultuuri. Näitus on kindlasti väärt külastust kõigile, kes soovivad avastada Saaremaa rikkalikku kunsti- ja käsitöötraditsiooni.

Loe rohkem:  Otse kell 19: Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta avamine Tartus | kultuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga