Prokuratuur ei alusta praegu teadaoleva info põhjal Nordica asjus menetlust | Eesti

1707925635 2255694hcd52t24

Tere tulemast Eestisse! Täna oleme siin, et arutada viimaseid arenguid seoses Nordica lennufirma juhtumiga. Prokuratuuris ei alustata hetkel Nordica asjus menetlust, vastavalt teadaolevale informatsioonile. See uudis on tekitanud palju vastukaja ja küsimusi üle kogu riigi. Mis võib olla põhjus selle otsuse taga ja milline mõju see võib omada lennufirma ja selle klientidele? Jääge meiega, et saada selgitust selle olukorra kohta ja olla kursis kõige uuemate arengutega.

Prokuratuuri sõnul oli Nordica erikontrolli raporti kokkuvõte sedavõrd üldine, et selle põhjal ei ole võimalik langetada otsust kriminaalmenetluse alustamiseks.

“Prokuratuurile teadaoleva info põhjal ei ole olnud alust kriminaalmenetluse alustamiseks. Avalikult kättesaadav erikontrolli raporti kokkuvõte on sedavõrd üldine, et selle põhjal ei ole võimalik langetada otsust kriminaalmenetluse alustamise või alustamata jätmise kohta,” ütles prokuratuuri avalike suhete nõunik Kauri Sinkevicius ERR-ile.

“Kui meieni jõuab detailsem info, milles on viiteid võimalikule kuriteole, saame pärast selle analüüsimist otsustada, kas on alust kriminaalmenetlust alustada,” lisas Sinkevicius.

Erikontroll riiklikus lennufirmas Nordica tuvastas, et ettevõtte raskuste taga oli selle halb juhtimine.

Kliimaminister Kristen Michali ütles esmaspäeval, 12. veebruaril “Aktuaalsele kaamerale”, et õhus on võimalus, et võimalikku huvide konflikti hakkab uurima prokuratuur.

Michal ütles, et see, kas menetlust alustada, on prokuratuuri otsustada. “Kas seal on olnud erinevaid huvide konflikte, mille põhjal oleks võimalik või oleks põhjust algatada menetlusi. Prokuratuur teeb oma otsused ise, valitsus ei saa ette öelda. Selleks ka see põhjalik erikontroll on tehtud,” lausus ta.

Ka opositsioonilise EKRE juhi Martin Helme hinnangul oli erikontrolli raporti järgi alust nii tsiviil- kui ka kriminaalasjaks.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et prokuratuur otsustas mitte alustada menetlust Nordica asjus, lähtudes praegusest teadaolevast infost. See otsus võib tähendada, et hetkel puudub piisav alus süüdistuste esitamiseks või et menetlus vajab veel täiendavat uurimist. Ühelt poolt võib see otsus rahustada avalikkust ja Nordica esindajaid, kuid teisalt võib see tekitada ka küsimusi ja muret seoses võimaliku õigusrikkumisega. Oluline on jälgida edasisi arenguid selles asjas ning jätkata läbipaistvat ja õiglast menetlust.

Loe rohkem:  Tartus osaleb toetusstreigil mitu lasteaeda | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga