Prantslannad said MM-sprindis lausa nelikvõidu, Tomingas ja Ermits 30 seas | Laskesuusatamine

2251869h1584t24

Tere tulemast Eestisse! Prantslannad on laskesuusatamise MM-sprindis näidanud muljetavaldavat võimsust, saavutades lausa nelikvõidu. Eesti sportlased Roland Lessing, Rene Zahkna, Kalev Ermits ja Tanel Tomingas on samuti teinud suurepäraseid esitusi, võideldes end edukalt 30 parima hulka. Laskesuusatamine on siinmail alati olnud oluline ja populaarne spordiala ning see saavutus on kindlasti inspireeriv kõigile Eesti spordisõpradele. Tulge ja jagage seda emotsiooni meiega siin Eestis!

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Tšehhis Nove Mestos võitis esimeseks individuaaldistantsiks olnud naiste 7,5 km sprindi prantslanna Julia Simon, kes edestas kolme koondisekaaslast. Tuuli Tomingas oli 24. ja Regina Ermits 25., kõik neli meie laskesuusatajat käisid kahel trahviringil.

Mõlemad lasketiirud puhaste paberitega läbinud Simon jõudis finišisse ajaga 20.97,5, edestades ühel trahviringil käinud Justine Braisaz-Bouchet’d 4,9, Lou Jeanmonnot’d 40,8 ja Sophie Chauveaud 44,2 sekundiga. Viiendaks tuli püstitiirus ühe möödalasu teinud lätlanna Baiba Bendika (+46,5).

Tuuli Tomingas ei teinud lamadestiirus ühtegi möödalasku ja oli esimese tiiru järel 14., püsti tuli kaks eksimust ja finišis jäi tema lõppkohaks 24. (+1.56,3). Regina Ermits tegi vastupidiselt koondise eeldatavale liidrile kaks möödalasku just lamadestiirus ja jäi koos kolmel trahviringil käinud Ingrid Landmark Tandrevoldiga tema järel jagama 25. kohta (+1.56,6).

Susan Külm (0+2) oli avatiiru järel 26., aga lõpuks tuli leppida 41. kohaga (+2.27,4). Johanna Talihärm (2+0) kaotas 3.19,6 ja sai 63. koha.

Prantsusmaa on MM-i alustanud ülivõimsalt: Braisaz-Bouchet ja Simon võitsid koos Eric Perrot’ ja Quentin Fillon Maillet’ga ka avapäeval toimunud segateatesõidu. Simonile oli see teiseks individuaalseks ning kokku neljandaks MM-kullaks.

Enne võistlust:

MM-i avapäeval segateatesõidus 12. koha teeninud Tomingas alustab reedest võistlust esimesena, pool minutit hiljem saab lähte teatesõidus kulla teeninud prantslanna Julia Simon.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Uduses Oslos on tavadistantsil rajal neli Eesti meest | Laskesuusatamine

Järgmisena läheb eestlannadest rajale Susan Külm, kes stardib 37. ning orienteeruvalt kell 18.38. Regina Ermits saab lähte 68. võistlejana, tema stardiaeg on kell 18.54 ning Johanna Talihärm stardib 81. positsioonilt kell 19.00.

Mullune maailmameister Denise Herrmann-Wick tänavu tiitlit ei kaitse, sest lõpetas kevadel karjääri. Hõbemedali teeninud rootslanna Hanna Öberg saab lähte kuuendana.

Tänavuse MK-sarja üldliider Ingrid Landmark Tandrevold võistleb stardinumbriga 26, lisaks asuvad võistlustulle muuseas Justine Braisaz-Bouchet (stardinumber 21), Lisa Vittozzi (23), Elvira Öberg (11), Lou Jeanmonnot (5) ning Lena Häcki-Gross (13).

Ka mullu olid samad neli eestlannat MM-il võistlustules, parim oli 40. kohaga piirdunud Tomingas. Jälitussõidule pääses toona veel 60. kohaga lõpetanud Külm, Ermits oli 64. ning Talihärm 91.

Kokkuvõttes võib öelda, et Prantslannad olid MM-sprindis ülimalt edukad, saavutades nelikvõidu. Samuti tuleb tunnustada eestlastest sportlasi, kuna Rene Zahkna ja Roland Lessing said väga heal kohal 30 seas. See näitab Eesti laskesuusatamise taseme tõusu ja annab lootust tulevastele võistlustele. Meie laskesuusatamise sportlased on teinud suurepärast tööd ja nende pühendumus on kiiduväärt. Loodame näha neid ka tulevikus suurepäraseid tulemusi saavutamas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga