Varssavi: Putini väidet huvi puudumisest Poolat rünnata ei saa uskuda | Välismaa

2251788he6a9t24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime Varssavist ja Putinist. Värsked väited Putini väidetest huvi puudumise kohta Poola rünnata on tekitanud palju küsimusi ja kahtlusi. Kas sellist väidet saab tõesti uskuda? Milline võiks olla selle taga olev tegelik motiiv? Kas see ütlemine tähendab midagi suuremat või on lihtsalt tavaline poliitiline mäng? Olgu sellel, kuidas on, see teema on kindlasti oluline ja väärib meie tähelepanu. Tulge ja arutame seda koos!

Venemaa diktaatorit Vladimir Putinit ei saa üldse usaldada, seda hoolimata tema väitest, et Moskva pole huvitatud Poola või Läti ründamisest, ütles reedel Poola kaitseminister Wladyslaw Kosiniak-Kamysz.

“Miski ei saa panna meid valvsust kaotama ja sellised sõnad seda kindlasti kaasa ei too, pigem vastupidi,” ütles Kosiniak-Kamysz ajakirjanikele.

Putin ütles neljapäeval avaldatud intervjuus USA ajakirjanikule Tucker Carlsonile, et Poola või Läti ründamine on välistatud.

“Meil puudub lihtsalt igasugune huvi Ukraina sõja laiendamise vastu,” väitis Putin vastates Carsoni küsimusele, kas selline asi oleks võimalik.

“Ainult ühel juhul, kui Poola ründab Venemaad,” seletas Putin.

“Meil pole huvisid Poolas, Lätis ega kusagil mujal. Miks me peaksime seda tegema? Meil ​​lihtsalt pole selleks huvi. See absoluutselt ei tule kõne allagi,” väitis Vene president.

NATO-sse ja Euroopa Liitu kuuluval Poolal on pikk ühispiir Venemaa liitlase Valgevenega ning ka Venemaa eksklaavi Kaliningradi oblastiga.

“Mida rohkem keegi kordab, et midagi ei kavandata, seda kahtlustavam tuleb olla, eriti selliste sõnade suhtes,” ütles Kosiniak-Kamysz, kes on ka Poola asepeaminister.

Putin väitis ka intervjuus, et natsi-Saksamaa tungimine Poolasse 1939. aastal, mis tähistas teise maailmasõja algust, toimus Varssavi “tõrksuse” tõttu.

In conclusion, it is clear that Estonia and the international community cannot afford to take Putin’s claims of disinterest in attacking Poland at face value. The history of Russian aggression in the region and the ongoing tensions between Russia and Western democracies make it imperative to remain vigilant and prepared for any potential threats. The security and stability of our neighboring countries, including Poland, are closely linked to Estonia’s own security, and we must continue to work closely with our allies to ensure that any aggressive intentions from Russia are deterred and countered effectively.

Loe rohkem:  Kaju Trumpi ähvardusest: ta ei anna endale aru või ei hooli liitlastest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga