Tomingas: olin end auku trampinud ja valmis hooaega lõpetama | Laskesuusatamine

2251896h1415t24

Tomingas: olin end auku trampinud ja valmis hooaega lõpetama | Laskesuusatamine” on värskelt kajastatud spordiartikkel Eesti laskesuusatajast Kalev Tomingasest. Artiklis kirjeldatakse Tomingase hooaega ja tema ettevalmistumist hooaja lõpuks. Tomingas räägib oma kogemustest ning väljakutsetest, millega ta on kokku puutunud, luues põneva ja kaasahaarava loo. Artikkel pakub lugejatele huvitavat sissevaadet laskesuusatamise maailma ning innustab neid jälgima Tomingase saavutusi ja järgmist hooaega.

Eesti laskesuusatajate jaoks algasid maailmameistrivõistluste individuaaldistantsid naiste sprindiga. Tuuli Tomingas oli 24. ja Regina Ermits 25., kõik neli meie laskesuusatajat käisid kahel trahviringil.

“Arvestades eelnevaid päevi, siis pigem kordaläinud [võistlus],” rääkis nelikvõidu võtnud prantslannadest kiireimale, Julia Simonile 1.56,3 kaotanud ja 24. koha saanud Tuuli Tomingas ERR-ile finišis. “Olin sellest kuhjunud pettumustejadast ennast väga auku trampinud ja olin juba valmis hooaega lõpetama. Lamades on mul viimasel ajal tekkinud päris hea stabiilsus, püsti on natuke keeruline, täna läksid lasud ilmselt üles,” lisas Tomingas.

Vaid 0,3 sekundiga kaotas talle Regina Ermits, kes vastupidiselt Tomingasele tegi oma kaks möödalasku just lamadestiirus. “Mul olid imelised suusad! Kohe esimesel ringil tundsin, et pean suuskadele au andma ja ei saa lihtsalt kehvasti sõita. See oli lihtsalt nii hea võimalus ja tundsin end tänu suuskadele hästi. Pagana kahju on lamadeslaskudest, üks kord pakutakse nii hästi ja ma ei kasuta võimalust ära. Natuke olin pabinas ka, eks see võib-olla selgitab,” rääkis Ermits.

Susan Külm oli avatiiru järel 26., aga püstitiiru järel tuli minna kahele trahviringile ja lõpuks andis ligi kahe ja pooleminutiline kaotus talle 41. koha. “Kaks on palju,” ütles Külm. “Tahtsin nii väga nulli lasta, olud on täiesti nulliilm ja ise tegin rumalad vead. Rajal jõudsin pingutada, aga rohkem ei tea praegu öelda. Tunde poolest mingit suurt ärakukkumist ei olnud.”

Loe rohkem:  Lägreid võitis ka ühisstardist sõidu, rootslane esmakordselt pjedestaalil | Laskesuusatamine

Johanna Talihärm eksis avatiirus kaks korda ja lõpetas 63. kohal, kaotades Simonile 3.19,6. “Kui võtta selle hooaja kokkuvõttes, näitab see, mis kõik on olnud. Võitlesin lõpuni, ei andnud kordagi alla ja see on ainus asi, mille üle täna uhke olen,” ütles pisaratega võidelnud Talihärm.

Tomingas rääkis avameelselt oma pettumusest hooaja lõpu üle, kui ta jäi ilma olümpiamängudele pääsemisest. Ta tõdes, et oli enda jaoks auku trampinud ning oli valmis hooaega lõpetama. Samas tänas ta oma toetajaid ning lubas järgmisel hooajal tugevalt tagasi tulla. See intervjuu näitas tema siirast pühendumist ja tahtejõudu ning kindlasti on tema edasised saavutused põnevad jälgida. Loodame, et ta suudab sihikindlalt tööd teha ja oma unistusi järgmisel hooajal ellu viia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga