Pildid: Temnikova ja Kasela galeriis avati Alice Kase isikunäitus | Kunst

2318493h226bt24

Tere tulemast Temnikova ja Kasela galeriisse! Siin avati hiljuti Alice Kase isikunäitus, mis pakub külastajatele võimalust sukelduda kunstniku maagilisse maailma. Kase pildid panevad mõtlema ja avastama uusi perspektiive, pakkudes samal ajal esteetilist naudingut. Tema looming räägib lugusid ja käivitab emotsioone, mis jäävad kauaks meelde. See on ainulaadne võimalus astuda kunstniku loomingulisse universumisse ning avastada enda jaoks midagi erilist. Ärge jätke seda vahele!

Reedel avati Temnikova ja Kasela galeriis Alice Kase isikunäitus “Viis vaadet”, kus kunstnik pakub suureformaadiliste maalide kaudu sissevaadet oma maailmatunnetusse.

Marten Esko sõnul on Kase maalide tõlgendusruum tavapäraselt piiritlemata ning etteantud temaatilist raamistikku orientiiriks võtta ei ole. “Küll aga on ette antud kujutised, sageli kas üksikute anonüümsete inimvormide või inimlike argiste esemete kujul, mis maalide ilmselgete keskmetena nõuavad endast lähtumist,” selgitas ta ja lisas, et sarnaselt maalidele loob ka pealkirja “Viis vaadet” kandev näitus enda kui terviku suhtes avara tõlgendusruumi, sest jätab vaataja otsustada, mida on vaadete all silmas peetud.

“See, kas siin on ennekõike tegu viie silmavaate või seisukohaga – nii-öelda visuaalse või ideelise lähenemisega – ei oma suurt tähtsust, sest ainult ühe valimine tasalülitaks tervikut. Alles visuaalse ja ideelise koosmõjus hakkavad tõlgendused päriselt esile kerkima, ning see kehtib nii siinse näituseterviku kui ka individuaalsete maalide osas,” kinnitas Esko. 

Veebruaris avas Alice Kask Tallinnas galeriis Truus näituse “Kuju” oma väikese-formaadilistest töödest.

“Viis vaadet” jääb Temnikova ja Kasela galeriis avatuks kuni 12. maini.

Kokkuvõttes võib öelda, et Alice Kase isikunäitus Temnikova ja Kasela galeriis oli tõeliselt kaunis ja inspireeriv. Temnikova ja Kasela galerii on tuntud oma kvaliteetsete kunstinäituste poolest ning Kase tööd ei petnud ootusi. Tema pildid olid täis sügavust ja emotsioone, jättes külastajad lummatuks tema loomingust. Alice Kase isikunäitus on kindlasti üks neid kunstinäitusi, mida tasub külastada ja mis jääb meelde veel pikaks ajaks.

Loe rohkem:  Erki Lauri fotonäituste soovitused: Juhan Kuus on eesti dokfoto Arvo Pärt | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga