Pärnu Fotofest keskendub kunstniku isiklikule suhtele oma loominguga | Kunst

2272530h3f6bt24

Tere tulemast Pärnu Fotofesti, kus kunstniku isiklik suhe tema loominguga on kesksel kohal. Siin saad avastada fotograafia kui kunstivormi sügavamat tähendust ning sukelduda kunstnike isiklikesse lugudesse ja emotsioonidesse nende loomingu taga. See festival pakub ainulaadset võimalust mõista kunstniku loomingulist protsessi ja avastada uusi perspektiive fotograafiale kui kunstivormile. Olgu sa oled kogenud kunstihuviline või lihtsalt avastamas uut kunstimaailma, Pärnu Fotofest on koht, kus saad avastada ja kogeda fotograafia võlu ning võimast mõju kunstimaailmas.

Pärnus algas fotonäituste festival Fotofest, mis toimub sel aastal juba seitsmendat korda. Sel aastal kannab festival alapealkirja “Võta isiklikult”.

Pärnu linnagalerii korraldatud Fotofestil näeb fotonäitusi üle terve Pärnu linna, kokku seitsmes erinevas paigas ja galeriis. Kuigi kõik näitused on erinevad, on need sel aastal koondunud alapealkirja “Võta isiklikult” alla ning kõik festivali näitused annavad seda mõtet ühel või teisel moel edasi.

Pärnu linnagalerii juhataja Mareli Reinholdi sõnul on teemaga väga erinevalt ümber käidud. “Näiteks Nooruse Majas on fotoklubi näitus, kes ongi võtnud iseenda eludest väga isiklikke momente. Meil on raamatukogus Ago Ruusi klaasnegatiivid, mis on üle elanud sõjad, kunstnike majas on meil klassikaline “Pärnumaa foto”, ja Piilurgaleriis on siis fotogrammina Janno Bergmanni ja Tanel Rinaldo “Püha õhtusöömaaeg”.”

Fotofesti kuraatori Kaupo Kikkase sõnu valis ta teemaks “Võta isiklikult” seetõttu, et soovis juhtida tähelepanu kunstniku isiklikule ja tihti isegi intiimsele suhtele oma loominguga.

“Kunstnikul ei ole võimalik mitte võtta isiklikult. Paratamatult on hea kunst alati iga inimese jaoks, iga looja jaoks midagi sellist, millega ta ennast samastama hakkab. Näiteks ma olen kunagi kuulnud ühes vestluses, kus öeldakse, et eino aga ma ju kritiseerin ainult su tööd, ega ma ei kritiseeri ju sind, kunstis see ei ole päriselt võimalik,” arvas ta.

Loe rohkem:  Arvustus. Näitusel "Kaheksajala rokokoo" vaheldub kaos provokatiivse nalja ja sünge irooniaga | Kunst

Pärnu raekojas avatud festivali peanäitusel võib lisaks kuraatori Kaupo Kikkase enda loomingule näha ka Heikki Leisi, Anna Lehespalu, Rein Muuluka, Indrek Pleesi ja Marlen Kärema fotokunsti.

“Ma arvan, et need autorid, kes siin on, võtavad kõike väga isiklikult, väga tõsiselt, väga siiralt, pääsevad oma teemadele väga lähedale,” lisas Kikkas.

Pärnu Fotofest toimub sel aastal juba seitsmendat korda, Fotofesti näitused jäävad avatuks märtsi lõpuni.

Kokkuvõttes võib öelda, et Pärnu Fotofest keskendub kunstniku isiklikule suhtele oma loominguga ning annab võimaluse publikul sügavamalt mõista kunstniku loomeprotsessi ja tema seotust oma teostega. Festivali programm pakub mitmekülgseid võimalusi avastamiseks ja avarama arusaama saamiseks fotokunstist ning kunstnikest endist. Lisaks pakub see võimalust kunstnikega kohtumiseks ja nende mõtteid ning inspiratsiooni paremini mõista. Pärnu Fotofest on oluline samm kunstimaastikul, soodustades kunstniku ja publiku vahelist sügavamat suhtlust ning mõistmist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga