Peeter Pruus vigastas Hispaanias õlga | Jalgrattasport

797260hfbf7t24

Tere tulemast! Täna räägime uudist Peeter Pruusi õnnetusest Hispaanias. Tuntud jalgrattur vigastas oma õlga treeningu käigus ja see on tekitanud palju muret tema fännide seas üle kogu maailma. Peeter Pruus on olnud üks Eesti silmapaistvamaid jalgrattureid ja tema vigastus on raputanud kogu jalgrattaspordi kogukonda. Täna uurime, kuidas see võib mõjutada tema tulevast karjääri ning milliseid väljakutseid ta peab ületama, et tagasi tipptasemele jõuda. Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle olulise sündmuse kohta!

Mullu esmakordselt Eesti aasta parimaks ratturiks valitud Peeter Pruus sai Hispaanias toimunud mitmepäevasõidu teisel etapil vigastada ning peab mõneks ajaks võistlustelt eemale jääma.

Avaetapil eliitmeeste konkurentsis kolmanda koha pälvinud Pruus kukkus teisel etapil ja tegi õlale viga “Sama õlg läks liigesest välja, mis eelmisel aastal. Lendan koju, külastan arste ja vaatame, kui kiiresti tagasi saan,” vahendas EJL.ee Pruusi sõnu.

Hispaanias jätkunud maastikuratturite mitmepäevasõidu Volcat Platja d’Aro teisel, 42-kilomeetrisel etapil võidutsesid Samuel Gaze (Alpecin Deceuninck) ja Savilia Blunk (Rockrider Ford), pälvides esikohad samuti üldarvestuses.

Gaze (1:35.35) edestas teisel etapil Cole Patoni (Giant; +0.43) ja Burnet Juliani (U23; Jotul CD21 Scodijon; +2.15). Naiste konkurentsis olid parimad Blunk (1:53.26), Costanza Fasolis (Mentecorpo Cicli Drigani Pro Team; 2:01.02) ja Julie Deroo (Team Veloproshop Madewiss by Maxperf; 2:01.56).

Üldarvestuses võidutses kaks etapivõitu teeninud Gaze koguajaga 3:15.22. Paton kaotas talle ühe minuti ja 10 sekundiga ning Thibaut Francois Baudry (Canyon CCLLCTV XCO) nelja minuti ja 53 sekundiga. Naiste konkurentsis sai Blunk esimese koha koguajaga 3:50.54. Talle järgnesid Deroo (4:07.45) ja Fasolis (4:09.56).

Kokkuvõtvalt võib öelda, et jalgrattasport on riskantne tegevus ning vajab hoolikat ettevaatust. Peeter Pruusi õnnetus Hispaanias tuletab meile meelde, kui oluline on sportimisel turvalisust silmas pidada. Vigastused võivad juhtuda igal pool maailmas ning oluline on alati olla ettevaatlik ning kasutada kaitsevarustust. Loodame, et Peeter Pruus paraneb kiiresti ja naaseb oma armastatud spordiala juurde. Samuti julgustame kõiki sportlasi järgima ohutusreegleid ning hoidma enda tervist ja turvalisust esikohal.

Loe rohkem:  Hispaanias võidutsenud Lõiv teenis juurde olümpiapunkte | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga