Suri legendaarne rattatreener Jüri Kalmus | Jalgrattasport

2290596hc3dft24

Estonia mourns the loss of legendary cycling coach Jüri Kalmus, who has left an indelible mark on the world of cycling. Kalmus was a pioneer in the field of coaching and has helped countless athletes reach the pinnacle of their sport. His passion and dedication to cycling inspired a generation of riders and his legacy will continue to live on in the hearts and minds of all who knew him. In this small Baltic nation, Kalmus was a towering figure in the world of cycling, and his passing leaves a void that will be hard to fill.

Reedel, märtsi esimesel päeval, suri 80 aasta vanuselt mainekas jalgrattasporditreener Jüri Kalmus.

1943. aasta aprillis sündinud Kalmus kasvas Elvas ning teenis noorsportlasena nii kiiruisutamises kui rattasõidus Eesti koolinoorte meistrivõistlustel kõrgeid kohti.

Treenerina alustas ta tööd 1965. aastal Elva spordikoolis ning lõi 21 aastat hiljem seal jalgrattaklubi Velorõõm. Tema nimekamate õpilaste hulka kuuluvad kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe, Margus Salumets, Caspar Austa, Gaido Päär, Mihkel ja Madis Joosep ning paljud teised.

2006. aastal pärjas Elva linn Kalmust teenetemärgi ja kultuuripreemiaga, 2018. aastal nimetati Kalmus linna aukodanikuks. Samal aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali elutööpreemia.

Mullu aprillis avati Arbi järve ääres, paigas kus omal ajal tegutses Elva spordikool, Kalmuse auks pink. Legendaarse treeneri lahkumisest teatas tema perekond, kes lisas, et tugeva tahtejõuga mees soovis ära oodata veel ühe kevade.

2290596hc3dft24

Jüri Kalmus oli legendaarne rattatreener, kes on jätnud sügava jälje Eesti jalgrattaspordi ajalukku. Tema pühendumus ja kirg rattasõidu vastu on olnud inspiratsiooniks paljudele noortele sportlastele. Kalmuse tõdedel põhinevad treeningmeetodid on aidanud paljudel ratturitel saavutada suuri edu nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. Tema lahkumine on suur kaotus kogu jalgrattasporti ja ta jääb alatiseks meenutatud ühe suurima treenerina Eesti spordimaastikul.

Loe rohkem:  Juul jätkas pararatturite MM-i kümnenda kohaga | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga