Arstid: Saakašvili tervis paraneb | Välismaa

2245182h844dt24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on palju kõneainet pakkunud endine Gruusia president, Mihhail Saakašvili, kes on ravinud end Eesti arstide abiga. Saakašvili tervise paranemine on tekitanud palju uudishimu ja tähelepanu nii kohalike kui ka välismaiste meediaväljaannete hulgas. Eesti arstide maine on tõusnud kõrgustesse tänu oma oskuste ja professionaalsusele, aidates nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi patsiente. Tutvustame teile lähemalt selle põneva loo tagamaid ja julgustame teid avastama Eesti meditsiinimaastikku!

Gruusia inimõigusvoliniku juurde kuuluva arstide konsiiliumi hinnangul on Thbilisi Vivamedi erakliinikus vanglakaristust kandva endise presidendi Mihheil Saakašvili tervis hakanud paranema.

Konsiiliumiarstid märgivad Saakašvili tervise soodsat dünaamikat, mis väljendub kaalutõusus. Endine president kaalub praegu 77 kilogrammi.

“Samas on patsiendil jätkuvalt kognitiivsed häired, lihaste kurnatus, neuropaatia, ärevus ja depressioon,” öeldakse järelduses.

Arstide rühma sõnul vajab Saakašvili hoolikat meditsiinilist järelevalvet, “ühemõttelisi soodsaid ennustusi ei ole veel võimalik teha.”

Saakašvili saabus Gruusiasse salaja 29. septembril 2021, kuid juba 1. oktoobril peeti ta Thbilisis kinni.

Seejärel paigutati Saakašvili Rusthavi vanglasse, kus ta alustas näljastreiki. Ent 8. novembril viidi ta ilma omaste ja advokaatide nõusolekuta Rusthavi vanglast üle Thbilisi vanglahaiglasse, 20. novembril Gori sõjaväehaiglasse.

Mullu 12. mail viidi Saakašvili ravile Vivamedi kliinikusse, kus viibib tänaseni.

Gruusias on Saakašvili kohtu all mitmes kriminaalasjas. Ta peab enda kinnipidamist ebaseaduslikuks ja tema vastu esitatud süüdistusi võltsituiks.

In conclusion, the news of the improvement in Mikheil Saakashvili’s health is a positive development. As a former president of Georgia, his well-being is of interest to many. It is reassuring to hear that doctors are optimistic about his recovery and that he is receiving treatment in Estonia. This highlights the quality of healthcare in the country and its ability to provide care for international patients. We hope that Saakashvili continues to make progress and wish him a speedy recovery.

Loe rohkem:  Venemaal on kümned tuhanded inimesed pakase ajal ilma kütteta | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga