Pariisi olümpia avatseremooniale pääseb planeeritust vähem rahvast | Olümpialiikumine

2295915h1234t24

Tundub, et Pariisi olümpia avatseremoonia ei kogu nii palju rahvast kui algselt planeeritud. See uudis tekitab küsimusi ja spekulatsioone, miks inimesed on vähemalt huvitatud osalemast sel olulisel spordiüritusel. Kas see tuleneb COVID-19 pandeemiast, julgeolekukaalutlustest või muudest põhjustest? Peale selle võib see mõjutada ka olümpialiikumise tulevikku ja selle populaarsust eestlaste seas. On oluline jälgida, kuidas see olukord edasi areneb ja millised tagajärjed võivad sellel olla spordimaailmale.

Pariisi olümpiamängude avatseremooniale pääseb korraldajate teatel 326 000 pealtvaatajat, teatas Prantsusmaa siseministeerium.

Algselt läks müüki 104 000 piletit ja neile lisaks jagavad korraldajad 222 000 kutset erinevatele mängudega seotud ja mitteseotud isikutele ja organisatsioonidele.

Kõige esimese plaani järgi oli pealtvaatajate arv lausa 600 000, aga aja jooksul on seda vähendatud ja ministeeriumi teatel võidakse vajadusel veelgi vähendada.

Erinevalt enamikest varasematest olümpiamängudeks peetakse Pariisi olümpia avatseremoonia peastaadionilt väljaspool Seine’i jõel ja selle ääres.

Kuigi on kahetsusväärne, et Pariisi olümpiale planeeritust vähem rahvast pääseb, ei tohiks see heidutada meie pühendumust olümpialiikumisele. Oluline on meeles pidada, et olümpiamängud on alati olnud platvormiks rahvaste ühendamiseks ja spordi võlujõu tähistamiseks. Ehkki pandeemia tõttu võib osalejate arv olla piiratud, peaksime keskenduma sellele, et tippsportlased saavad endiselt võistelda ja näidata oma oskusi maailmale. Olümpia vaim elab meis kõigis edasi, hoolimata sellest, kui suurt publikut sündmusel näha saame.

Loe rohkem:  ROK-i asepresident: Pariisi olümpiale võib pääseda umbes 40 venelast | Olümpialiikumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga