Pariisis avas uksed olümpiaküla | Olümpialiikumine

2288673h8183t24

Tere tulemast Eestis! Pariis avas hiljuti uksed olümpiaküla, valmistudes vastu võtma maailma parimaid sportlasi olümpiamängudeks. Olümpialiikumine on alati olnud oluline osa meie kultuurist ja identiteedist ning me oleme uhked, et saame olla osa sellest ajaloolisest sündmusest. Olümpiamängud on tähistatud mitte ainult sportlike saavutuste, vaid ka ühendava jõu ja rahu sümbolina. Laske end imetleda olümpialiikumise võluga ja nautige selle suursuguse sündmuse põnevust siinsamas Eestis.

Pariisis avati neljapäeval 15 000 inimest majutav olümpiaküla.

Olümpiaküla asub Pariisi põhjapoolses Saint-Denis’ eeslinnas 52 hektari suurusel alal, lühikese jalutuskäigu kaugusel Stade de France’i staadionist, kus toimuvad kergejõustiku võistlused ja ragbiturniir. Mängude ajal elab olümpiakülas 14 500 sportlast ning paralümpiaks on oodata 9000 ööbijat. Olümpiaküla ehitus läks maksma 2 miljardit eurot.

Olümpiasportlaste võõrustuspaiga avasid Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Pariisi olümpiamängude korralduskomitee esimees Tony Estanguet, kellele anti ka esimene võti.

“Me kõik oleme väga uhked, et olümpiaküla valmis õigeaegselt ja eelarve piires. Sportlased saavad mänge kogeda parimates tingimustes ja te panustasite ühe piirkonna muutmisse. See on väga tähelepanuväärne,” lausus Macron tseremoonial.

Pärast mänge muudetakse olümpiaküla keskkonnasõbralikuks naabruskonnaks, kus on kaks kooli, hotell, avalik park, kauplused ning bürooruumid.

Pariisi olümpiamängud algavad 26. juulil.

Kokkuvõttes võib öelda, et Pariisi olümpiamängudeks ehitatud olümpiaküla avab uksed olümpialiikumisele ning pakub sportlastele ja toetavatele meeskondadele ideaalseid tingimusi treeninguks ja puhkuseks. See sündmus on oluline mitte ainult spordimaailmas, vaid ka kogu ühiskonnale, kes saab tunda uhkust ja rõõmu oma riigi esindamise üle rahvusvahelisel tasandil. Olümpialiikumine paistab olevat jätkuvalt oluline ja inspireeriv osa meie elust ning sellised sündmused rikastavad meie kultuuri ja ühendavad inimesi kogu maailmas.

Loe rohkem:  Pariisi olümpiamedalistid saavad kaasa tükikese Eiffeli tornist | Olümpialiikumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga