Panuse eest Eesti muusikasse auhinna saanud Linna: see oli suur üllatus | Inimesed

2313183h11a4t24

Eestis on alati olnud rikkalik muusikakultuur ning muusika on siin alati olnud oluline osa rahva identiteedist. Viimase aja suur üllatus oli kindlasti Linna, kes pälvis tunnustuse panuse eest Eesti muusikasse. See auhind oli mitte ainult tunnustus tema talendile, vaid ka tunnustus sellele, kui oluline on muusika meie kultuuris. Linna on tõeline eeskuju noortele muusikutele ning tema saavutus toob uhkust kogu Eesti rahvale.

Reet Linna ja Olavi Pihlamägi pälvisid panuse eest Eesti muusikasse Kuldse Plaadi auhinna. Mõlema jaoks oli sellise tunnustuse saamine täielikuks üllatuseks. Linna mõtiskles “Ringvaate” stuudios, et võib olla on ta tõesti siis kogu elu õiget asja ajanud.

“Ma läksin sellele üritusele tegelikult üle andma plaati, mis oli mõeldud Riho Sibulale,” ütles Reet Linna. “Istusin seal rahulikult ja siis läks jamaks. Ma pole osanud sellisest tunnustusest isegi unistada mitte. See juhtus nii, et Olavi Pihlamägi läks lavale ja räägib ja räägib seal ning ma saan ühtäkki aru, et aga ta räägib ju minust. Kui ma hakkan mõtlema, siis võib olla tõesti ma olen ühtteist ikkagi teinud, laulutekste mitmesaja kanti, laulnud olen ja muusikasaateid olen teinud, võib olla olen siis õiget asja ajanud.”

“Kui Reet sai auhinna kätte, siis mõtlesin, et minu roll on nüüd täidetud, aga siis öeldi, et üks auhind on veel ja anti üks leht Reeda kätte, et ära siit kohe nime ette loe, aga hakka temast rääkima. Reet räägib ja ma sain äkki aru, et ta räägib minust,” muheles Olavi Pihlamägi. “See oli täielik üllatus, aga kindlasti meeldiv. Ma olen raadios ja ka televisioonis teinud muusikasaateid. Mulle endale meeldivad väga kuldsed 60ndad ja säravad 70ndad.”

Loe rohkem:  Keili Sükijainen modellitööst: peab olema erakordselt tugev, et sealt tervena väljuda | Inimesed

Linna sõnul on ta täna saanud juba kaks uut kontserdipakkumist. “Pakkumisi on tulnud ikka uskumatult palju,” on Linna väga tänulik oma fännidele.

Reet Linna on salvestanud kokku neli plaati. “Esimene plaat oli koos saatesarja “Kuulus ja kummaline” seltskonnaga, siis ansambliga MERL, seejärel “Lillelapse tango” ja viimasena Eesti Kullafondi sarja plaat,” loetles Linna. “”Lillelapse tango” on minu jaoks väga eriline. Ma olengi pidanud ennast kogu elu lillelapseks. See on minu viimase kümnendi hitt.”

2313183h11a4t24

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Linna auhind Eesti muusikas on suur tunnustus tema panuse eest kodumaise muusika arengusse. See oli kindlasti suur üllatus nii temale endale kui ka tema fännidele. Linna saavutus tõestab, et Eesti muusikamaastik on mitmekülgne ja talendikas ning sellised tunnustused on olulised selle heaolu ja jätkusuutlikkuse jaoks. Linna auhinna võit on kindlasti inspiratsiooniks ka teistele noortele muusikutele unistuste poole püüdlemisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga