Jaan juunior ja Kunter Tätte: isa harjutas oma lugusid külaliste peal | Inimesed

1710786790 710 2313294hdca2t24

Tere tulemast Eestisse! Selles kaunis riigis on rikkalik kultuuripärand ja muusikaline talent alati au sees olnud. Üks selline talendi duo on Jaan Juunior ja Kunter Tätte, kelle ainulaadne muusika on võlunud nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi kuulajaid. Nende isa on olnud suureks inspiratsiooniallikaks, harjutades oma lugusid külaliste peal. Sellest hoolimata on duo suutnud luua omasugust maagiat, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Astuge sisse nende muusikalisse maailma ja avastage enda jaoks midagi erakordset!

Muusik Jaan Tätte saab 24. märtsil 60-aastaseks ning sel puhul käisid “Ringvaate” stuudios pojad Jaan juunior ja Kunter Tätte, kes meenutasid oma lapsepõlve ning rääkisid, miks isa on neile väga suureks eeskujuks.

“Lõppkkuvõttes ei ole see ainult vari, vaid samuti ka valgus,” vastas Jaan Tätte juunior küsimusele, kuidas on elada nii kuulsa ja andeka isa varjus. “Ma ei saa küll samasuguse muusikaga muusikuks saada, aga veidike on see siiski ka privileeg.”

Kunteri sõnul pole talle muusikaannet antud ning seetõttu pidid kõik muusikaõpetajad alati pettuma. “Aga kokkuvõttes on isa isegi mulle kui mittemuusikule andnud palju võimalusi, tal on suur tutvusringkond.”

Kunter Tätte töötab Eesti ornitoloogiaühingus looduskaitsjana ning väga suurt avalikku huvi enda vastu ta ei soovigi.

Jaan juunior meenutas, et ka isa läks alguses Tartu Ülikooli bioloogiat õppima, aga kuna keemia oli raske, ja talle meeldis rohkem matkamas käia, siis arvati ta mingi hetk ülikoolist välja.

“Mäletan lapsepõlvest, kuidas isa sai mõnikord tellimustöö laulusõnade kirjutamiseks. Isa lesis voodil, kuulas muusikat ja kirjutas sõnu. Näitemänge kirjutas ta ka voodis kollaste paberite peale enne magamaminekut,” meenutas Jaan juunior.

“Mina üldse ei mäleta, et isa oleks kirjutamistööd teinud, ta tegi suvel kogu aeg aiatööd. Ilmselt kirjutas siis, kui keegi ei vaadanud,” arvas Kunter.

Loe rohkem:  Ivo Linna: lavale jõudes olen nagu noor poiss | Inimesed

“Lood, mida isa kontsertidel rääkis, olid enamasti üsna dramaturgilised, väikese kunstilise liialdusega,” meenutas Jaan juunior.

“Ta harjutas neid lugusid külaliste peal, lugu võis suve jooksul muutuda. Kui lugu oli paika lihvitud, siis lõpuks jõudis see ka publikuni,” ütles Kunter. “Tal on väga hea mälu, aga tal juhtub ka palju.”

Poegade sõnul püüdis isa neid ka purjetamisega nakatada. “Ta on ka korralik leiutaja ja oskab oma unistused ellu viia,” kiitis Kunter isa kuldseid käsi. “Ehitusmaterjal tuli merest ja siiamaani on tema ehitatud majad kõik püsti. Talle väga meeldib ise teha, ta ei taha abi küsida.”

Jaan juuniori sõnul on isa ka palju harjutanud ja omal ajal teatris teenis puutöökojas töötades lisa. “Ta on väga hea ja sõbralik ning viisakas inimene, ta ei ütle kellelegi, et tõmba uttu. Vahel oli kellegagi mitu tundi saunas ja me mõtlesime, et nüüd on uus parim sõber leitud, aga siis tuli isa tuppa ja ütles, et oeh, küll oli väsitav!”

Jaan Tätte saatis poegadele stuudiosse videotervituse, kus kiitis, et nad on maailma kõige paremad isad ning ütles, et umbes kümne aasta pärast vajab ta poegade abi talvepuude tegemisel ning poisid lubasid siis isale appi minna.

“Nii on kuidagi läinud, et me ei ole eriti Vilsandil midagi teinud, me vanemad on nii tublid,” lisas Jaan juunior.

Mõlemad soovisid oma isale sünnipäevaks, et isa elaks oma elu täpselt nii nagu talle meeldib.

1710786790 710 2313294hdca2t24

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Jaan juunior ja Kunter Tätte olid oma esinemisega väga edukad ning suutsid külalisi meeldivalt üllatada oma lugudega. Nende isa harjutas oma oskusi külaliste peal ning suutis luua unustamatuid hetki. Inimesed jäid nende esinemist meenutama ning jäid ootama järgmist võimalust nautida nende muusikat ja lugusid. Üritus oli kahtlemata meeldejääv ning tõi inimestele rõõmu ja positiivset energiat. Eestis on palju talentikaid muusikuid ning Jaan juunior ja Kunter Tätte kindlasti kuuluvad nende hulka.

Loe rohkem:  Ellujäämisnipid talvel: soe pesu, karastamine ja elutempo aeglustamine | Inimesed

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga