Poola talunikud blokeerisid kaks Saksa piiripunkti | Välismaa

2313312h801bt24

Eestis on viimastel päevadel pööratud suurt tähelepanu Poola talunike protestile, kes blokeerisid kaks Saksa piiripunkti, vastates seeläbi Poola valitsuse otsusele suurendada piiriületustasu. See sündmus on tekitanud rahvusvahelist tähelepanu ning tõstnud esile põllumajandustootjate raskusi ja murekohti Euroopas. Poola talunikud seisavad kindlalt oma õiguste eest, sundides valitsust ja rahvusvahelisi organisatsioone lahendusi otsima. Sellest kriisist on saanud oluline teema nii Poolas kui ka kogu Euroopa Liidus.

Poola põllumehed blokeerisid esmaspäeval piiril Saksamaaga kaks piiripunkti, et avaldada seeläbi meelt Euroopa Liidu (EL) keskkonnapoliitika vastu. Põllumehed avaldavad veel meelt väljastpoolt EL-i pärit toiduainete impordi pärast.

Poola politsei pressiesindaja ütles, et põllumehed blokeerisid protestiks kaks piiripunkti Saksamaa piiril, vahendas Deutsche Welle.

Põllumehed peatasid liikluse A2 maanteel Swiecko asula lähedal. Samuti blokeeriti liiklus Gubineki asula lähedal. 

“Liiklus Swieckos ja Gubinekis on blokeeritud, te ei saa sõita kummaski suunas, protest kestab kuni kolmapäeva õhtuni,” ütles politsei pressiesindaja Marcin Maludy. 

Poola põllumehed protestivad EL-i keskkonnaalase bürokraatia vastu. Meeleavaldajad on varem blokeerinud kontrollpunkte ka Ukrainaga, kurtes, et import sõjast räsitud naaberriigist lõi nende kasumi alla. Nad on nüüdseks laiendanud protesti Poola läänepiirile.

Kaks nädalat tagasi korraldasid põllumehed pealinnas Varssavis massimeeleavalduse, nad nõudsid siis Ukraina piiri sulgemist ja EL-i rohelise kokkuleppe tühistamist. 

Ka mujal pole põllumehed EL-i rohepöördega rahul ning mitmes riigis tulid seetõttu talunikud tänavatele. 

Poola talunikud blokeerisid kaks Saksa piiripunkti, protesteerides madalate hindade vastu. See sündmus on tõstatanud olulisi küsimusi ja toonud esile põllumajandustootjate raskused. Kuigi sellised protestid võivad tekitada segadust ja probleeme liikluses, on oluline mõista talunike muret ja toetada nende õigust õiglasele tasule oma töö eest. Valitsused peaksid kuulama talunike häält ja leidma lahendusi, mis kaitsevad ja toetavad põllumajandustootjaid.

Loe rohkem:  Soomes selgub riigi uus president | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga