OTSEBLOGI | Eesti alustab viimast veerandaega eduseisus | Korvpalli Eesti koondis

2274444h8b22t24

Tere tulemast Eesti korvpalli fännidele! OTSEBLOGI jälgib põneva kohtumise arengut, kus Eesti koondis alustab viimast veerandaega eduseisus. Oleme tunnistajateks meeskonna võitluslikule mängule ning põnevatele hetkedele väljakul. Kas suudab Eesti hoida oma positsiooni ja võtta võidu koju? Jälgige meie otseblogi, et saada kõige värskemaid uudiseid ja emotsioone Eesti korvpalli koondise mängust!

Täna Eesti aja järgi algusega kell 20.00 kohtuvad korvpalli Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Põhja-Makedoonia ja Eesti. ERR-i spordiportaal hoiab lugejaid sündmuste käiguga kursis otseblogi vahendusel.

Mäng algas mõlemalt poolelt väga resultatiivse mänguga. Eesti oli ees 10:8, aga seejärel vastas Põhja-Makedoonia 8:0 spurdiga ja seis 16:10 püsis tablool täitsa mõnda aega. Siis aga sai esimesena kaane pealt Eesti, kes tegi 9:0 spurdi. Avaveerandi viimased punktid korjas aga kodumeeskond ja asus esimeseks pausiks juhtima 20:19.

Teisel veerandil oli Eestil jätkuvalt probleeme valesöötudega, aga esialgu püsis mäng tasakaalus. Põhja-Makedoonia sai aga seisult 33:32 kaheksa punkti järjest ja võitis esimese poolaja 43:36.

Kolmandat perioodi alustas Eesti hoopis paremini, Kristian Kullamäe mängis tagaliinis kindlamalt ja pallikaotusi enam ei tulnud. Eesti asus 9:0 spurdi toel 45:43 juhtima, paar korda sai neljaga ette ka Põhja-Makedoonia, aga 8:0 spurt tõi Eestile viimaseks veerandiks 57:53 edu.

Põhja-Makedoonia – Eesti:

Eesti mängib H-valikgrupis koos Leedu, Poola ja Põhja-Makedooniaga. Neljaliikmelisest seltskonnast pääseb edasi kolm paremat, aga Poola kui finaalturniiri üks võõrustajatest on edasipääsu juba taganud ehk edestada tuleb Leedut või Põhja-Makedooniat.

Kuna Leedu, kes alistas neljapäeva õhtul kodus Poola 83:64, on valikgrupi eeldatav favoriit, siis on kohe esimene mäng Skopjes Eesti koondise jaoks äärmiselt oluline.

Eesti koosseisu kuuluvad Kristian Kullamäe, Kasper Suurorg, Märt Rosenthal, Joonas Riismaa, Mikk Jurkatamm, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Artur Konontšuk, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Mihkel Kirves, Matthias Tass ja Maik-Kalev Kotsar.

Loe rohkem:  Reinbok: ei ole kerge mängijaid välismaalt koondisesse saada | Korvpalli Eesti koondis

Rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala sõnul on esimeses valikaknas koondises mängijad, kes on tuttavad süsteemiga ning kelle tervis ja vorm lubab koondist esindada.

“Meil algab kolmas valiktsükkel ja valikusse kuuluvatest mängijatest on mõned olnud kaasas kõik tsüklid. Mängijate ring on suur, aga lõppvalikus olevatest mängijatest on kõik meile tuttavad ning pole kedagi, kes oleks esmakordselt koondises,” selgitas Toijala.

“Eks valikakendega ongi nii, et lõpuks me vaatame, kuidas mängijate tervis ja vorm on ning valime selle põhjal. Positiivne on, et me oleme täna jõudnud sellisesse seisu, kus meil on kahe meeskonna jagu mängijaid, kes on meie programmist läbi käinud ning kelle seast me valiku teeme.”

Kui 2017. aasta MM-valikturniiril sai Eesti koondis Põhja-Makedooniast kahel korral jagu, siis eelmises EM-valiksarjas saadi võit ja kaotus. Seejuures õnnestus vastased 2020. aasta veebruaris võõrsil üheksa punktiga alistada.

“Enesetunne on väga hea, tundub, et kutid on koondiseaknaks valmis,” rääkis Kotsar teisipäevasel treeningul ERR-ile. “Üle poole hooaja on juba selja taga ka, kõik on heas vormis, teevad kõvasti trenni ja läheme võitma. Peame oma mängu mängima, enda agressiivsuse maksma panema ja sundima vastast meie tempos mängima.”

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti korvpalli koondis näitas tugevat mängu ning alustas viimast veerandaega kindlas eduseisus. Mängijad demonstreerisid head koostööd ja meisterlikke oskusi, mis võimaldas neil juhtpositsiooni hoida. See võit on kindlasti innustav nii meeskonnale kui ka fännidele ning annab lootust tulevastele kohtumistele. Eesti korvpalli tulevik paistab helge ning võime uhkusega öelda, et meie koondis on valmis võitlema ja kõrgelt esinema rahvusvahelisel areenil.