Reinbok: ei ole kerge mängijaid välismaalt koondisesse saada | Korvpalli Eesti koondis

2285175h4b8bt24

Reinbok, the head coach of the Estonian national basketball team, faces a challenging task when it comes to recruiting foreign players to join the squad. The rigorous selection process and stiff competition in the international basketball scene make it difficult to attract top talent to represent Estonia on the court. Despite the obstacles, Reinbok remains determined to build a formidable team that can compete at the highest level and bring pride to the country. In this article, we delve into the challenges and opportunities faced by Reinbok in assembling a competitive national team.

Eesti korvpallikoondis alustas EM-valikturniiri kahe võiduga: kõigepealt alistati eelmise nädala reedel võõrsil Põhja-Makedoonia 74:69 ja seejärel esmaspäeval kodus suursaavutusena Leedu 65:59. Tegemist on alles algusega, aga jätk tuleb mitte varem kui novembris.

Euroopa meistrivõistluste valikturniir on lükatud üsna pika aja peale. Pärast veebruarikuiseid mänge peetakse novembris kaks kohtumist EM-finaalturniiri võõrustaja Poolaga, kel pilet nii ehk naa käes. Alles järgmise aasta veebruaris kohtutakse Põhja-Makedoonia ja Leeduga taas.

Iga valikturniiri aken moodustatakse koondis uuesti ja abitreener Indrek Reinboki sõnul tuleb kõigil sellise süsteemiga kohaneda. “Igal võistlusel ei tea sa, kes on kohal ja kes on terve. Vastastel täpselt sama lugu,” lausus ta ETV saatele “Ringvaade”. “Iga kord on valmistumine erinev, aga ka põnev.”

Selleks valiktsükliks saadi kokkuleppele Euroliiga korraldajatega ehk kontinendi tippsarjas pallivad mängumehed peaks saama kergemini koondiste juurde. Aga see on ikkagi kahe otsaga asi. “Ma arvan, et Mikk [samuti stuudios viibinud koondislane Mikk Jurkatamm] võib rääkida, et kui ta tuleb välismaalt, siis see on hea tunne tulla koju,” lausus Reinbok.

Loe rohkem:  Jukka Toijala: meil tuleb vastata Leedu füüsilisele mängule | Korvpalli Eesti koondis

“Aga kui nad mängivad välisklubide eest, siis neil on kohustused selle töökoha ees. Väga kerge ei ole neid sealt kätte saada. Mängijad ise tahavad koju tulla, aga see on eeltöö, mis tuleb ära teha. Et jõuda kokkulepeteni.”

Jurkatamm on mänginud suure osa karjäärist Itaalias. Suhtumine varieerub klubiti. “Oleneb täiesti klubist. Nii palju, kui mina olen välismaal mänginud ja need korrad, kui mind on koondisesse kutsutud, siis õnneks on läinud hästi. Ei ole olnud mingit probleemi,” lisas ta.

“Mängija tahab tulla koju Eesti publiku ette mängima ja koondist esindada, aga samas on ka klubi poolelt natuke hirm. Äkki mängijaga juhtub midagi, neil ei ole silm peal ja ei tea, mis ta täpsemalt teeb. See on 50-50 situatsioon.”

Veelgi keerulisem on nende korvpalluritega, kes mängivad ookeani taga. Nii puudusid ka seekord näiteks Henri Drell ja Kerr Kriisa. “Meil on veel Ameerikas mängijaid. Ameerikast on väga keeruline ära tulla,” lausus Reinbok.

“Me ei tea, mis seisus nad pärast suve on? Kes mis klubi juures? Kui on Euroopasse keegi tagasi liikunud, siis on võimalust rohkem. Kui on Ameerikas, siis on keeruline.”

Kokkuvõttes, Reinbok on tunnustatud fakt, et pole lihtne meelitada välismaal mängivaid mängijaid Eesti korvpallikoondisse. Kuid see ei tähenda, et me ei peaks proovima. Eesti korvpallikoondise tugevus ja võimekus võivad oluliselt suureneda, kui suudame kutsuda rohkem rahvusvahelisi mängijaid endaga liituma. See nõuab järjekindlat ja sihikindlat tööd, aga lõpuks võib see aidata viia meie koondise uuele tasemele ja saavutada suuremaid võite rahvusvahelistel areenidel. Oleme valmis selleks väljakutseks ja usume, et tulevikus võime veelgi rohkem silma paista korvpalli maailmas.

Loe rohkem:  OTSEBLOGI | Eesti korvpallikoondis mängib valiksarjas tugeva Leeduga | Korvpalli Eesti koondis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga