Eesti korvpallikoondis alustas valiksarja raske võõrsilvõiduga | Korvpalli Eesti koondis

2274444h8b22t24

Estonia’s national basketball team, known as Eesti korvpallikoondis, made an impressive start to their qualifying campaign with a hard-fought victory on foreign soil. The team showed determination and skill as they secured a crucial win on the road against tough opposition. This success has set a strong foundation for their journey in the upcoming qualifiers, and fans are excited to see what the talented players of Korvpalli Eesti koondis can achieve in the future. Estonians are rallying behind their national team, proud of their resilience and passion for the game.

Eesti korvpallikoondis alistas Euroopa meistrivõistluste valiksarja esimeses kohtumises võõrsil Põhja-Makedoonia koondise 74:69 (19:20, 17:23, 21:10, 17:16).

Mäng algas mõlemalt poolelt väga resultatiivse mänguga. Eesti oli ees 10:8, aga seejärel vastas Põhja-Makedoonia 8:0 spurdiga ja seis 16:10 püsis tablool täitsa mõnda aega. Siis aga sai esimesena kaane pealt Eesti, kes tegi 9:0 spurdi. Avaveerandi viimased punktid korjas aga kodumeeskond ja asus esimeseks pausiks juhtima 20:19.

Teisel veerandil oli Eestil jätkuvalt probleeme valesöötudega, aga esialgu püsis mäng tasakaalus. Põhja-Makedoonia sai aga seisult 33:32 kaheksa punkti järjest ja võitis esimese poolaja 43:36.

Kolmandat perioodi alustas Eesti hoopis paremini, Kristian Kullamäe mängis tagaliinis kindlamalt ja pallikaotusi enam ei tulnud. Eesti asus 9:0 spurdi toel 45:43 juhtima, paar korda sai neljaga ette ka Põhja-Makedoonia, aga 8:0 spurt tõi Eestile viimaseks veerandiks 57:53 edu.

Põhja-Makedoonia – Eesti:

Eesti mängib H-valikgrupis koos Leedu, Poola ja Põhja-Makedooniaga. Neljaliikmelisest seltskonnast pääseb edasi kolm paremat, aga Poola kui finaalturniiri üks võõrustajatest on edasipääsu juba taganud ehk edestada tuleb Leedut või Põhja-Makedooniat.

Kuna Leedu, kes alistas neljapäeva õhtul kodus Poola 83:64, on valikgrupi eeldatav favoriit, siis on kohe esimene mäng Skopjes Eesti koondise jaoks äärmiselt oluline.

Loe rohkem:  Toijala: tegime taktikaliselt suurepärase mängu | Korvpalli Eesti koondis

Eesti koosseisu kuuluvad Kristian Kullamäe, Kasper Suurorg, Märt Rosenthal, Joonas Riismaa, Mikk Jurkatamm, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Artur Konontšuk, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Mihkel Kirves, Matthias Tass ja Maik-Kalev Kotsar.

Rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala sõnul on esimeses valikaknas koondises mängijad, kes on tuttavad süsteemiga ning kelle tervis ja vorm lubab koondist esindada.

“Meil algab kolmas valiktsükkel ja valikusse kuuluvatest mängijatest on mõned olnud kaasas kõik tsüklid. Mängijate ring on suur, aga lõppvalikus olevatest mängijatest on kõik meile tuttavad ning pole kedagi, kes oleks esmakordselt koondises,” selgitas Toijala.

“Eks valikakendega ongi nii, et lõpuks me vaatame, kuidas mängijate tervis ja vorm on ning valime selle põhjal. Positiivne on, et me oleme täna jõudnud sellisesse seisu, kus meil on kahe meeskonna jagu mängijaid, kes on meie programmist läbi käinud ning kelle seast me valiku teeme.”

Kui 2017. aasta MM-valikturniiril sai Eesti koondis Põhja-Makedooniast kahel korral jagu, siis eelmises EM-valiksarjas saadi võit ja kaotus. Seejuures õnnestus vastased 2020. aasta veebruaris võõrsil üheksa punktiga alistada.

“Enesetunne on väga hea, tundub, et kutid on koondiseaknaks valmis,” rääkis Kotsar teisipäevasel treeningul ERR-ile. “Üle poole hooaja on juba selja taga ka, kõik on heas vormis, teevad kõvasti trenni ja läheme võitma. Peame oma mängu mängima, enda agressiivsuse maksma panema ja sundima vastast meie tempos mängima.”

Eesti korvpallikoondis alustas selge sõnumiga oma teekonda valiksarjas, võites raske võõrsilvõiduga vastu Läti meeskonda. See võit näitab meie meeskonna tugevat tahet ja valmisolekut võidelda, et jõuda järgmistele tasemetele rahvusvahelises korvpallis. Meie mängijad näitasid suurepärast meeskonnavaimu ja tahtejõudu, mis on vajalikud edu saavutamiseks spordis. See võit annab meile kindlust ja enesekindlust, et jätkata võidukalt edasi ning esindada uhkelt Eestit rahvusvahelistel areenidel. Aitäh meeskonnale ja treeneritele selle suurepärase saavutuse eest!

Loe rohkem:  OTSEBLOGI | Hästi mängiv Eesti võitis Leedu vastu avapoolaja nelja punktiga | Korvpalli Eesti koondis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga