Otse: selguvad sotsiaaldemokraatide plaanid EP valimisteks | Eesti

2311176hefadt28

Tere tulemast Eestisse! Otse: selguvad sotsiaaldemokraatide plaanid EP valimisteks. Sotsiaaldemokraatide valimisplaanid on täies hoos ning nende visioonid ja eesmärgid Euroopa Parlamendi valimisteks saavad varsti selgeks. Sotsiaaldemokraadid on pühendunud kaitsma inimeste õigusi, edendama jätkusuutlikku majanduskasvu ning tugevdama Euroopa Liitu. Oodatud on huvitav ning sisukas arutelu teemade üle, mis mõjutavad meie tulevikku. Olge valmis saama osa murrangulisest poliitilisest hetkest Eestis!

Paide muusika- ja teatrimajas toimub laupäeval sotsiaaldemokraatliku erakonna üldkogu, kus partei kinnitab Euroopa Parlamendi valimiste valimisnimekirja ja valimisprogrammi. Erakonna esimeheks valiti taas Lauri Läänemets.

Üldkogu valis laupäeval ka kaheks järgmiseks aastaks esimeheks tagasi Lauri Läänemetsa. Läänemets sai 259 häält, tema vastaskandidaat Tanel Talve sai 45 häält. Välja jagati 314 sedelit, valimikastidesse jõudis 311 sedelit, millest seitse olid kehtetud.

Aseesimesteks valis üldkogu Anti Allase, Jevgeni Ossinovski, Lauri Paeveeri, Tanel Kiige ja Riina Sikkuti.

Juhatusse valiti Anto Liivat, Eduard Odinets, Eiki Nestor, Helmen Kütt, Jaak Aab, Katri Raik, Madis Kallas, Marina Kaljurand, Maris Neeno, Maris Sild ja Priit Lomp.

Läänemets rääkis enne üldkogu algust ERR-ile, et tema peamine sõnum, mis puudutab Eesti julgeolekut, on see, et Eesti julgeolekut ei taga ainult soomustehnika ja relvad. “Eesti on väikene riik ja et me ei julgeolek oleks tagatud, tähendab see seda, et mitte kedagi ei tohi maha jätta, et kõik inimesed peavad tundma Eestis, et nad on vajalikud, kõik inimesed peavad olema valmis Eesti eest välja astuma,” sõnas ta.

Läänemets märkis, et SDE on ainukene valitsuserakond, kellel on toetus pärast valitsusse minekut tõusnud ja uue taseme saavutanud.

2311176hefadt28

Üldkogu ajakava:

11.00 Päevakorra ja tööorganite kinnitamine

11.15 Erakonna esimehe kõne

Loe rohkem:  Tsahkna kaitses personaalse riigi kontseptsiooni | Eesti

12.00 Erakonna auesimehe kõne

12.40 Erakonna esimehe valimistulemuste kinnitamine

13.50 Aseesimeeste valimistulemuste kinnitamine

15.30 Tervitused ja sõnavõtud

16.30 Juhatuse ja toimkondade valimistulemuste tutvustamine ja kinnitamine

16.55 Euroopa Parlamendi valimiste programmi kinnitamine

17.20 Euroopa Parlamendi valimisnimekirja kinnitamine

17.35 Euroopa Parlamendi valimiste esinumbri kõne

Sotsiaaldemokraatide plaanid Eesti Parlamendi valimisteks on selgunud ning erakond on valmis astuma vastu uutele väljakutsetele Euroopa Parlamendi valimistel. Nende fookuses on säilitada inimeste heaolu ja kindlustada sotsiaalne õiglus ning võrdne kohtlemine kõikidele kodanikele. Eesti inimeste tulevik ja heaolu on sotsiaaldemokraatide jaoks esmatähtis ning nemad on valmis töötama selle nimel, et tagada kõigile parem tulevik. Isiklikult usun, et nende visioon ja pühendumus võib tuua kasu mitte ainult Eestile, vaid ka kogu Euroopale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga