EKRE hakkas riigikogus müraga automaksu eelnõu arutelu takistama | Eesti

2200129h1501t24

Tensions ran high in the Estonian Parliament as the right-wing party EKRE began obstructing the discussion of a proposed car tax law. The party’s disruptive behavior has sparked controversy and garnered widespread attention in the country. The proposed car tax law aims to address environmental concerns and reduce traffic congestion in urban areas. However, EKRE’s resistance has thrown a wrench into the legislative process, prompting heated debates and public outcry. As the situation unfolds, the future of the car tax law and the country’s political climate hang in the balance.

Riigikogu EKRE fraktsioon hakkas kolmapäeval undava heliga segama mootorsõidukimaksu seaduse eelnõu esimest lugemist.

Automaksu eelnõu arutelu ajal hakkas riigikogu saalis kostuma undav heli, mistõttu ei saanud riigikogu saadikud esitada küsimusi puldis olnud rahandusminister Mart Võrklaevale.

EKRE fraktsiooni nõunik Aarne Mäe ütles ERR-ile, et tegu oli kavandatud aktsiooniga ning undava heli tekitamiseks kasutati saalis kaasaskantavat kõlarit.

Mäe soovitas istungit edasi jälgida, sest eelnõu arutelu segamiseks pidi EKRE-l veel midagi plaanis olema.

Osana protestist keeldus puldist lahkumast ka Kalle Grünthal, kes on praegu fraktsioonitu, kuid kuulus varem EKRE fraktsiooni. Grünthali tõttu ei pääsenud Võrklaev pulti.

Riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi palus EKRE esimehel Martin Helmel ja hiljem Isamaa fraktsiooni esimeest Helir-Valdor Seederit Grünthalit korrale kutsuda. “Palun, Martin Helme, kutsuge Kalle Grünthal korrale, et ta ei blokeeriks pulti. Kui Kalle Grünthal ei blokeeri pulti, siis tuleb otse loomulikult rahandusminister sinna,” ütles Kivimägi.

Lõpuks tuleb öelda, et EKRE otsus takistada riigikogus automaksu eelnõu arutelu on tekitanud palju vastukaja ja pingeid Eesti poliitilises maastikus. See samm näitab, kuidas erakonna seisukohad ja tegevus võivad mõjutada riigi otsuste tegemist ja poliitilist debatti. Kuigi erinevad vaated on olulised demokraatlikus ühiskonnas, peaksid poliitikud leidma viisi konstruktiivseks aruteluks ja otsuste tegemiseks, mis teeniksid kogu rahva huve. Selline käitumine võib lõpuks kahjustada EKRE mainet ja usaldusväärsust, eriti kui nad ei suuda leida ühist keelt teiste poliitiliste jõududega.

Loe rohkem:  Ettevõtjad ootavad aruannete auditeerimisega tekkinud murele riigilt lahendust | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga