Lillemetsa ja Noole koostöö lõppes | Kergejõustik

1774466h7726t24

Lillemetsa ja Noole koostöö, mis oli pikka aega olnud edukas ja viljakas, on nüüdseks lõppenud. Kergejõustikumaailmas on see suur uudis, mis paneb paljusid pead vangutama ja küsimusi tekitama. Mida tähendab see kahe tugeva jõu lahknemine alale, kus koostöö ja ühtsus on võtmetähtsusega? Kas see mõjutab mõlema sportlase tulevikku ning kuidas see muudab nende edaspidist karjääri? Olukord paneb juurdlema selle, kuidas partnerlus ja koostöö võivad olla nii habras ning kui oluline on leida tasakaal individuaalsete ambitsioonide ja meeskonnatöö vahel.

Kui äsja teatas olümpiavõitja Gerd Kanteriga koostöö lõpetamisest tippkettaheitja Kristjan Ceh, andis mitmevõistleja Risto Lillemets nädalavahetusel teada, et koostöö on lõppenud ka tema ja Erki Noole vahel.

“Tundsin, et kõik ei lähe nii, nagu võiks minna. Rääkisime sellest trennis ja läksime laiali,” rääkis 26-aastane Lillemets Õhtulehele.

Aastaid Art Arvisto juhendamisel treeninud Lillemets alustas olümpiavõitja Erki Noole käe all treeningutega 2022. aasta sügisel, mullu võitis saarlane 6079 punktiga Istanbulis Euroopa sisemeistrivõistlustel pronksi. Veebruaris ja märtsi alguses harjutas Lillemets koos Kristjan Rosenbergiga kolm nädalat Tšiilis ning pärast seda jõudiski ta Noolega üksmeelsele otsusele lõpetada koostöö.

Lillemets on ühendust võtnud hiljuti Glasgow’s sise-MM-il pronksi võitnud Johannes Ermi treeneri Holger Peeliga. “Praegu on veel vara midagi täpselt öelda. Olen Johannesele lubanud, et pühendun täielikult tema aitamisele. Pean nüüd läbirääkimisi pidama ka teiste meie tiimi treeneritega,” rääkis Peel.

Loe refereeritud artikli täispikka versiooni Õhtulehest.

Kuigi Lillemetsa ja Noole koostöö kergejõustikus on lõppenud, jäävad nende saavutused alati meie mällu. Nende ühise töö tulemusena on Eesti kergejõustiku tase tõusnud ning nende panus spordi arengusse on hindamatu. Kuigi muutused võivad olla keerulised, on oluline meeles pidada nende ühiseid saavutusi ja pühendumist spordile. Loodame, et mõlemad sportlased leiavad uued väljakutsed ja jätkavad oma karjääri edukalt ka tulevikus. Aitäh Lillemetsale ja Noolele nende panuse eest Eesti kergejõustiku arengusse!

Loe rohkem:  Hausenberg kaotas teise päeva alguses tõkkesprindiga punkte | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga