VEF-i alistanud Kalev/Cramo liigub vankumatult põhiturniiri võidu poole | Korvpall

1710172093 2300184h4255t24

Estonia’s basketball scene is buzzing with excitement as Kalev/Cramo continues its impressive journey towards victory in the regular season. With a series of strong performances, they have emerged as the team to beat, leaving opponents like VEF in their wake. Fans are eagerly anticipating each game, watching as Kalev/Cramo’s relentless drive and skillful plays propel them closer to the top spot. The team’s determination and talent make them a force to be reckoned with in the world of Estonian basketball.

Korvpalli Eesti-Läti liigas kindlustas Kalev/Cramo kolm vooru enne põhihooaja lõppu oma esikohta, kui alistas laupäeval tabelis kolmandal kohal oleva Riia VEF-i võõrsil 82:76.

Arvukate Riiga sõitnud fännide toetust nautinud Kalev/Cramo läks mängu esimese kahe minutiga 8:0 juhtima ja suurendas neli minutit enne avaperioodi lõppu edu juba 19:4-le. Avaveerand kuulus Eesti klubile 30:17 ning vaheajale mindi Kalev/Cramo 54:40 eduseisus.

Kodumeeskond hoidis teise poolaja esimesed viis minutit Kalev/Cramot nulli peal ja tegi selle aja jooksul 10:0 vahespurdi, Eesti meeskond sai kolmanda veerandaja jooksul kirja vaid seitse punkti. Otsustava perioodi alguses hoidis tabeliliider VEF-i vastu eduseisu, aga Shawn O’neal Pipesi vise tõi neli minutit enne kohtumise lõppu tabloole 71:71 viigi.

Nii kodu- kui külalismeeskond tegid seejärel veel minispurdi, viimane minut algas 76:76 viigiseisul ning 33 sekundit enne lõpusireeni tegi Jaizec Lottie Leemet Böcklerile kaugviskel vea. Böckler tabas kõik kolm vabaviset, karjääri jooksul NBA-ski käinud Dairis Bertans ei suutnud siis oma kolmest tabada ja nii teenis Kalev/Cramo lõpuks 82:76 võidu.

Ben Shungu viskas võitjate kasuks 18 punkti, võttis kuus lauapalli, tegi kolm vaheltlõiget ja andis kolm resultatiivset söötu. Böckler lisas 17 punkti ja Kregor Hermet 13 silma. Meeskonna uus täiendus, kanadalane Grant Shephard tõi oma esimesed – ja seni ainsaks jäänud – punktid Kalev/Cramo eest pealtpanekuga. VEF-i vedas Arnaldo Toro Barea, kelle arvele jäi 23 punkti ja 17 lauapalli, neist kaheksa ründelauast.

Loe rohkem:  Sabonis jõudis märgilise tähiseni, kuid Kings jäi Sunsile alla | Korvpall

Eesti-Läti liigas sel hooajal 26 võitu ja vaid ühe kaotuse saanud Kalev/Cramo põhiturniiri võitu suudaks väärata veel vaid Prometei, kes peaks selleks võitma kõik oma neli allesjäänud mängu ja Eesti klubi kaotama nii Ventspilsile, Tartu Ülikoolile kui tabeli viimasele Tallinna Kalevile.

TalTech võitis võõrsil Läti Ülikooli vastu avaveerandi 25:9, alustas viimast perioodi juba 30-punktilises eduseisus ning sai lõpuks 86:60 võidu. Patrik Saal viskas Eesti klubi kasuks 18 punkti ja võttis üheksa lauapalli, Oliver Metsalu lisas 15 punkti ja viis lauapalli. TalTech jagas kogu mängu jooksul 23 resultatiivset söötu.

Tabelis on TalTechil viimasena play-off’i viiva koha nimel käsil põnev heitlus Pärnu Sadamaga. Mõlemad on võitnud ja kaotanud 14 mängu, aga pealinna klubi ootavad ees mängud Tartu Ülikooli ja Prometeiga, kui Pärnu kohtub samal ajal lisaks Ukraina meeskonnale ka Tallinna Kaleviga.

Kalev/Cramo on näidanud tugevat mängu ning liigub kindlalt põhiturniiri võidu suunas, olles seljatanud tugeva vastase VEF-i. Nende võidukäik näitab meeskonna võimekust ja pühendumust. Eesti korvpallifännid võivad olla uhked oma meeskonna saavutuste üle ning loota, et see edu jätkub ka tulevastes mängudes. Kalev/Cramo on tõestanud end tõsiseks konkurendiks ja meeskonnaks, kes suudab võidelda ja võita ka kõige raskemates olukordades. Ootame põnevusega, kuidas nad jätkavad edaspidi võistlustel.