Otse kell 13.15: erikomisjon arutab õpetajate kvalifikatsiooni teemat | Eesti

2225681h5917t24

Tere tulemast! Täna keskpäeval, kell 13.15 koguneb erikomisjon arutama olulist teemat – õpetajate kvalifikatsiooni. See on oluline teema, mis mõjutab meie haridussüsteemi ja õpilaste tulevikku. Arutluse all on õpetajate haridustase, kutseoskused ja koolituste vajadused. See on võimalus astuda samm lähemale kvaliteetsele haridusele ning parematele õpetajatele. Kas soovid teada, kuidas see teema meie ühiskonda mõjutab? Jääme põnevusega ootama komisjoni arutelu tulemusi!

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna toimuval avalikul istungil riigikontrolli aruannet “Õpetajate vastavus kvalifikatsiooninõuetele ja ainepädevus”. Kell 13.15 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Erikomisjoni istungile on kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus- ja noortepoliitika asekantsler Liina Põld, keemiaõpetajate liidu juhatuse liikmed Miia Rannikmäe ja Erkki Tempel, bioloogiaõpetajate ühingu juhatuse liikmed Külli Relve ja Marje Loide, matemaatika seltsi koolimatemaatika ühenduse esimees Hele Kiisel, Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees Margit Timakov, Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht, Tartu Ülikooli haridustehnoloogia professor Margus Pedaste, Tallinna Ülikooli loodusteaduste didaktika professor Priit Reiska, Tallinna Ülikooli füüsika ja füüsika didaktika lektor Erkki Soika, riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen, auditijuht Rauno Vinni ning audiitorid Triin Jõeleht ja Riina Saaremägi.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on arutelu eesmärk saada teada, kas ministeeriumil on olemas õige ja täpne teave õpetajate kvalifikatsiooninõuetele vastavuse ning ainepädevuse kohta.

Aruande kokkuvõte ütleb, et õpetajate teadmiste ja oskuste tase mõjutab otseselt hariduse kvaliteeti, kuid riigikontrolli hinnangul jääb Eesti õpetajate vastavus kvalifikatsiooninõuetele riiklikust eesmärgist kaugemale, kui ametlik statistika näitab.

Andmeanalüüs näitas, et paljudel loodus- ja täppisteaduste ainete õpetajatel ainealane ja -didaktiline ettevalmistus puudub. Reinsalu ütles, et professionaalsete õpetajate nappuse probleem on seega suurem, kui kvalifikatsiooninõuetele vastavuse statistikast paistab. “Aja- ja asjakohaste õpetajapoliitika otsuste tegemiseks on vajalik saada usaldusväärseid andmeid,” lisas ta.

Loe rohkem:  Välisturistid on hakanud taas Eestit avastama | Eesti

Kokkuvõttes arutas erikomisjon õpetajate kvalifikatsiooni teemat kell 13.15 ning arutelu oli konstruktiivne ja oluline. Õpetajate kvalifikatsioon on võtmetähtsusega nende professionaalsuse tagamiseks ning õpilaste hariduse kvaliteedi tagamiseks. Erikomisjon tõi välja mitmeid olulisi punkte ja võimalikke lahendusi, mis võivad aidata parandada õpetajate kvalifikatsiooni ning sellest tulenevalt kogu haridussüsteemi efektiivsust. On oluline jätkata arutelu ning leida praktilisi ja jõukohaseid lahendusi, mis aitavad tagada kõigile õpilastele kompetentseid ja motiveeritud õpetajaid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga