Kohus algatas raskustes PlusPlus Capitali saneerimise | Majandus

2234136hab1ct24

Tere tulemast Eestisse! Meil on täna oluline uudis – kohus on algatanud raskustes oleva investeerimisfirma PlusPlus Capitali saneerimise. See samm on tõstatanud suurt tähelepanu majandussektoris ning loonud palju küsimusi tuleviku osas. See on oluline samm, mis võib mõjutada mitte ainult ettevõtet, vaid ka kogu investeerimiskeskkonda Eestis. Olge valmis olema kursis selle olulise arenguga, mis võib kujundada majanduse tulevikku meie riigis.

Harju maakohus võttis menetlusse raskustes võlgade sissenõudja PlusPlus Capitali saneerimistaotluse ja määras saneerimisnõustajaks Toomas Saarma.

PlusPlus Capitali juhatuse liikme Kaarel Raiki sõnul on protsessi järgmiseks etapiks on saneerimisplaani koostamine ja selle investoritega kooskõlastamine. “Saneerimise eesmärk on PlusPlus Capital’i äritegevuse jätkusuutlikkuse tagamine ning kõigile osapooltele vastuvõetava lahenduse leidmine,” rääkis Raik.

Raik kinnitas, et iga investoriga võetakse ühendust. 

AS PlusPlus Capital esitas 27. detsembril kohtule taotluse saneerimismenetluse alustamiseks, kuna Frankfurdi börsil noteeritud ja Luksemburgis registreeritud tütarfirma PlusPlus Capital Financial S.à r.l. ei suutnud teha makseid 100 miljoni euro väärtuses 11-protsendise aastaintressiga võlakirjade teenindamiseks.

PlusPlus Capital on finantsnõuete haldamisega tegelev ettevõte, kes restruktureerib Balti riikides ja Soomes finantssektori- ja telekomiettevõtetelt ostetud maksetähtaja ületanud võlaportfelle. PlusPlus Capital rahastab oste, kaasates era- ja institutsionaalseid investeeringuid.

Overall, the initiation of the restructuring process for PlusPlus Capital in Estonia is an important step towards addressing the financial challenges the company is facing. It shows a commitment to finding sustainable solutions and protecting the interests of all stakeholders involved. As the court oversees this process, it is expected that PlusPlus Capital will be able to reorganize and emerge stronger, ultimately contributing positively to the Estonian economy. It is important for the business community to closely monitor the developments of this case and support the efforts to bring stability and growth to PlusPlus Capital.

Loe rohkem:  Tänavu lõppevad mitmed olulised tulumaksusoodustused | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga