Oslos võidutses Prantsusmaa, Eesti sai liidrilt ringiga | Laskesuusatamine

2292456he80ft24

Eestlased olid tunnistajaks põnevale spordisündmusele, kui Oslos toimus laskesuusatamise võistlus, kus võidutses Prantsusmaa meeskond. Eesti meeskond aga ei jäänud ka ühtki lasku platsil kahetsekemata ning tegi liidrile tihe konkurents, saades teise koha ringiga. See oli adrenaliinirohke võistlus, kus iga lask ja iga sekund oli oluline. Eesti laskesuusatajatel võib olla uhke olla osa sellisest põnevas ja pingelisest spordiüritusest Oslos.

Laskesuusatamise maailma karika etapil Oslos võitis segateatesõidu Prantsusmaa koondis koosseisus Julia Simon, Sophie Chauveau, Fabien Claude, Quentin Fillon Maillet (0+6; 1:03.48,6).

Prantslased juhtisid võistlust algusest lõpuni, kuigi eelviimase tiiru järel oli itaallane Tommaso Giacomel neist vaid 6,2 sekundi kaugusel. Paraku pidi Giacomel püstitiiru järel käima koguni kahel trahviringil.

Teisena lõpetas Rootsi (Mona Brorsson, Elvira Öberg, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma; 0+8; +32,2), kes edstas napilt võõrustajat ehk Norrat (Ingrid Landmark Tandrevold, Ida Lien, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö; 1+10; +35,9).

Itaalia lõpetas neljandana (2+9; +46,4), Saksamaa viiendana (0+10; +59,4), Sloveenia kuuendana (1+9; +2.40,1), Tšehhi seitsmendana (1+13; +3.30,6) ja Austria kaheksandana (4+11; +4.16,2).

Koguni 13 võistkonda 23-st kaotas võitjale ringiga, nende seas ka Eesti, kel läks protokolli kirja 12. koha. Eesti koosseisus olid pühapäeval Susan Külm, Tuuli Tomingas, Kristo Siimer ja Raido Ränkel.

Enne sõitu:

Eesti nelik koosseisus Susan Külm, Tuuli Tomingas, Kristo Siimer ja Raido Ränkel tuleb rajale stardinumbriga 12.

Prantsusmaa kvartett võidutses nii novembris Östersundis kui kuu aja eest Nove Mesto MM-il, mõlemal puhul esindasid koondist Quentin Fillon Maillet ja Justine Braisaz-Bouchet. Täna on võimalus kolmandat võitu jahtida Fillon Maillet’l, kellega koos kuuluvad nelikusse Julia Simon, Sophie Chauveau ja Fabien Claude.

Kuigi Eesti laskesuusatajad ei suutnud seekord võidukalt lõpetada, oli võistlus siiski pingeline ja huvitav. Prantsusmaa meeskond suutis näidata oma tugevust ja võita võidukalt. Eestlastele pakub see siiski võimalust õppida ja kasvada, et järgmistel võistlustel veelgi paremini esineda. Oluline on meeskonnana koos püsida ja jätkata treeninguid ning pingutust, et saavutada paremaid tulemusi tulevikus. Laskesuusatamine on ala, mis nõuab distsipliini ja keskendumist ning Eesti tiimil on kindlasti potentsiaali muuta oma tulemusi veelgi paremaks.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Kuidas läheb eestlannadel neidude tavadistantsil? | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga