Vello Varik: võtsin õe Tiiu oma ansamblisse juba 15-aastasena laulma | Inimesed

2290572h0d86t24

Vello Varik, Eesti muusik ja laulukirjutaja, avab oma südame ansambli loomise tagamaadele. Juba vaid 15-aastasena võttis ta oma õe Tiiu oma ansamblisse laulma, luues sellega tugeva muusikalise sideme enda ja pere vahel. Vello usub, et pere ühine musitseerimine on kui teraapia, mis tugevdab omavahelist suhet ning loob mälestusi, mis kestavad igavesti. Tema kirg ja pühendumus muusikale on inspireeriv ning tema lugu avab ukse emotsionaalsele ja südantpuudutavale muusikamaailmale.

“Prillitoos” läks külla 87-aastasele treenerile ja lauljale Vello Varikule, kellega tuli juttu nii tema perekonnast kui ka sellest, kuidas ta on kaks korda pääsenud küüditamisest.

Vello Varik sõnas, et ta on Saaremaa poiss. “Olen sündinud Leisis, isa oli kaupmees, aga õnneks oli tal hea läbisaamine koolivendadega ja ühel õhtul koolivend sõitis rattaga ta juurest läbi ja ütles, et täna öösel läheb küüditamiseks, isa ei lasknud seda kaks korda öelda, ta oli laevaühisuse liige, sai paadi ning põgenesime Tallinna,” ütles ta ja meenutas, et ta oli sel ajal kahe-aastane.

“1949. aastal olime jälle nimekirjas ja isa oskas meid jälle ära peita,” mainis ta ja lisas, et nende maja keldikorrusel elas kojamees Ivan, kellele meeldis isaga alati juttu rääkida. “Kas siis tuli tema juurde väikese pudelikesega või isa läks sinna ning kui küüditamine oli, siis ta teadis, et läheb lahti ja tuli ütles isale, et ärge minge kuhugi, olge kodus, mina võtan nad vastu.”

Ta tõi ka välja, et tema on pere kõige vanem laps. “Siis oli Mati Varik, kellega me kahekesi tulime akordioni mängides festivali laureaadiks ning pidime minema ka Moskvasse esinema, aga kuna meie pala oli Strauss, siis leiti, et sellega Moskvasse festivalile minna ei kõlba,” meenutas ta ja lisas, et vennast sai skulptor.

Loe rohkem:  Ivar Must: kartsin küll,aga ikkagi läksin Silvi Vraidi ukse taha abi paluma | Inimesed

Kui Vello läks pedagoogilisse instituuti õppima kehalist kasvatust ja lauluõpetaja ametit, siis oli neil seal ka Eesti Raudteelaste klubi estraadiansambel Ratex, kuhu ta võttis ka õe Tiiu Variku laulma. “Ta oli tol ajal veel 15-aastane,” ütles ta.

“Üks kuulsamaid muusikamehi, kes ka rahvusvaheliselt asju tegi, oli isa vend Voldemar Varik ehk Volli, ta oli kõva akordionimängija ja mängis väga hästi torupilli,” ütles ja selgitas, et elutee viis Voldemar Variku Kanadasse. “Kui ta Kanadas oli, siis ta käis mööda maailma ja mängis neid kahte pilli.

Vello Varik took his sister Tiiu to sing in his band at the young age of 15, showcasing his talent and willingness to support his family in their musical pursuits. This act of bringing his sister into the band not only highlights the bond between siblings but also demonstrates Vello’s belief in her abilities as a singer. It shows the importance of family support and collaboration in the world of music. Vello Varik’s decision to include his sister in his band at such a young age has surely contributed to the success and harmony of their musical journey together.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga