Eesti piljardiajalugu teinud Denis Grabe teenis MM-il pronksi | Snuuker ja piljard

2292798hf57bt24

Eesti piljardilegend Denis Grabe tõestas taas oma meisterlikkust maailmatasemel võistlustel, kui ta võitis hiljuti piljardimaailmameistrivõistlustel pronksmedali. Grabe on juba pikka aega olnud Eesti piljardiajaloo üks säravamaid tähti ning tema saavutused on toonud uhkust kogu riigile. Tema kirg ja pühendumus spordile on alati olnud imetlusväärne ning ta on suurepärane eeskuju kõigile noortele sportlastele. Denis Grabe on tõestanud end korduvalt maailma tasemel ning jätkab Eesti piljardiajaloo kirjutamist oma kõrgetasemeliste sooritustega.

Denis Grabe kaotas Las Vegases peetud MM-turniiri poolfinaalis jaapanlasele Naoyuki Oile 2:3 (2:4, 4:3, 4:3, 2:4, 0:4) ja teenis kolmanda koha.

Maailma edetabelis 12. real paiknev Grabe pidi kohe avaringis tunnistama Suurbritannia sportlase Jayson Shaw kõige napimat paremust (otsustavas setis toimus kiire lõppmäng ehk shoot-out).

Seejärel võitis Grabe miinusringis kõik neli kohtumist tulemustega 2:0 ja pääses edasi 16 hulka, kus alistas kõigepealt Aloysius Yappi (Singapur) ja seejärel Francisco Sanchez Ruizi (Hispaania) 3:1.

Maailmameistriks krooniti Filipiinide sportlane Carlo Biado, kes oli finaalis Oist samuti 3:1 parem. Grabe kõrval teenis pronksi USA esindaja Fedor Forst.

Grabest sai selle tulemusega esimene eestlane, kes võitnud täiskasvanute vanuseklassis piljardi MM-ilt individuaalse medali. 2022. aastal tuli Karl Gnadeberg üheksa palli juunioride maailmameistriks. 2021. aastal said Grabe ja Mark Mägi paarismängu MM-il samuti pronksi.

Las Vegase võistlustel osales kutsetega vaid maailma 64 paremat piljardisportlast. Auhinnafond oli 250 000 USA dollarit, millest võitjale kuulus 75 000.

Eesti piljardimängija Denis Grabe suurepärane saavutus MM-il, kus ta teenis pronksmedali, on kindel tõestus tema talendist ja pühendumusest spordile. Grabe on oma karjääri jooksul näidanud järjekindlat edasiminekut ja tõestanud end tugevate vastastega võisteldes. Tema saavutus on suurepärane inspiratsioon noortele spordientusiastidele üle kogu Eesti, näidates, et kõva töö ja kirg millelegi võivad viia suurte saavutusteni. Denis Grabe on kindlasti pannud Eesti piljardile kaasaegse ajaloo kaardile ning me kõik oleme tema üle uhked.

Loe rohkem:  Saudi Araabia paneb snuukrimängijatele välja kopsaka auhinnaraha | Snuuker ja piljard

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga