Ordenisaaja Aime Tolga: apteek on minu teine kodu | Inimesed

2248671h4ca1t24

Tere tulemast Eesti! Aime Tolga on üks Eesti kõige austatumaid apteekreid, kellele on pühendatud palju aega ja energiat, et tagada kõigi patsientide heaolu. Tema kirg apteegi valdkonna vastu on teinud temast tõelise eksperti, kelle teadmised ja kogemused on hindamatuks ressursiks kogu kogukonnale. Aime usub, et apteek on tema teine kodu ning tema lahkus ja hoolivus on teinud temast paljude inimeste jaoks usaldusväärseks toetajaks tervise ja heaolu küsimustes. Tutvustame lähemalt Aime Tolga lugu ja tema kohalikku mõju Eesti inimeste elule.

Üks presidendi teenetemärgi saajatest on proviisor, Kohtla-Järve polikliiniku apteegi juhataja Aime Tolga, kel on ühes ja samas töökohas käimas juba 60. tööaasta. Oma põhitöö kõrvalt on ta õpetanud meditsiinikoolis farmakoloogiat ja ladina keelt.

“Ma ei ole iialgi tulnud tööle vastumeelselt. Apteek on ikka minu jaoks väga oluline koht – see on mu teine kodu,” ütles Aime Tolga, kelle sõnul pole olnud raske üht tööd nii kaua armastada. “See pole olnud üldse raske, sest kui sa oma eriala õigesti valid, siis armastus oli, on ja jääb. On oluline armastada oma tööd, tuleb armastada kõike ümbritsevat, nii loodust kui inimesi, oma lähedasi. Ja muidugi tuleb osata armastada ka ennast.”

Aime Tolga pere tuli 1948. aastal Jõgevamaalt Ida-Virumaale Kukrusele küüditamise eest pakku. Siit siirdus tänane ordenisaaja ülikooli, kust tuli Kohtla-Järve apteeki tööle ja sinna on jäänud senini. “Ma tulin tänutundest tagasi, sest omal ajal ju Ida-Virumaa kaitses ja hoidis meid,” ütles Aime Tolga.

Proviisor nentis, et nii mõnelgi apteegi külastajal on rohu ostmisest olulisem suhtlemine. “Inimesed tulevad nii lihtsalt rääkima kui ka nõu küsima ja oma küsimustele vastuseid otsima. Eks abi küsitakse ka telefoni teel ning on ka neid tundmatuid, kes on välja uurinud mu telefoni ja keda ma pole silmas silma näinud, kuid kellele olen distantsilt nõu andnud. Ega mul kahju pole,” sõnas proviisor.

Loe rohkem:  Teenetemärgi saanud Ester Vilgats: mõtlesin, et tegemist on aprillinaljaga | Inimesed

Teade aurahast tuli talle hommikul ootamatult ajal, kui ta oma töölaua taga kassat kokku luges. “Sugulane helistas ja ütles, et ta oli teenetemärgist Postimehest lugenud. Ma olin siis tööl ja olen ka nüüd ning ei osanud mingitest aurahadest unistadagi,” tunnistas Aime Tolga. “Eks auraha on muidugi oluline, aga ega see mind ei muuda. Ma olen ikka selline, nagu ma olen.”

Aime Tolga on teinud suurepärast tööd apteekrindusis, kuid lisaks sellele on ta näidanud üles ka suurt pühendumist ja hoolivust oma klientide suhtes. Tema kirg ja soov aidata inimesi on teinud temast paljudele justkui teise kodu. Tolga on tõeliselt vastutustundlik ja hoolas apteekr, kes on oma ala ekspert ning tema klientide tervis ja heaolu on alati tema esimene prioriteet. Oleme õnnelikud, et selliseid pühendunud inimesi nagu Aime Tolga on meie seas ja tema töö väärivad kindlasti tunnustust ning tänu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga