Teenetemärgi saanud Ester Vilgats: mõtlesin, et tegemist on aprillinaljaga | Inimesed

1707306490 2179276hb2e6t24

Ester Vilgats on üks nendest haruldastest inimestest, kes on teeninud teenetemärgi tänu oma pühendumusele ja panusele ühiskonna heaks. Kuid kui talle alguses teatati, et ta on teenetemärgi saanud, arvas ta, et tegemist on aprillinaljaga. Vilgats on tuntud oma helduse ja abivalmiduse poolest ning tema panus kultuuri- ja haridusvaldkonnas on märkimisväärne. Tema lugu on inspireeriv ja näitlik sellest, kuidas üks inimene saab teha suuri asju, olles ise tagasihoidlik ning alahinnatud.

Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvinud ajakirjanik Ester Vilgats ei suutnud uskuda, et talle tehakse nüüd selline üllatus, nagu tema aastaid ise teistele inimestele on teinud. Vilgatsi sõnul mõtles ta hetkeks, et tegemist on aprillinaljaga.

“Mulle helistas hommikul Pärnu Postimees ja õnnitles suure tunnustuse puhul. Ma olin väga üllatunud, lausa kokutasin ja küsisin, et ega täna 1. aprill pole,” ütles ERR kauaaegne ajakirjanik Ester Vilgats.

“Ma olen ise ju seda korduvalt ja korduvalt teinud, et käinud inimesi üllatamas, kui nad on teenetemärgi saanud. On ka juhtunud, et oleme olnud esimesed ja siis oleme saanud inimeste suurele rõõmule kaasa elada. Aga mulle pole mitte kordagi pähe tulnud, et ma ise võiksin selle teenetemärgi saada.”

Kella kümnest hakkas Vilgatsi telefon vahetpidamatult helisema ja sotsiaalmeediakontole laekus hulgaliselt õnnesoove. “Ma olen nii tänulik, et see läheb nii paljudele inimestele korda. Mulle saadavad õnnesoove inimesed, kellega ma pole pikka aega suhelnud.”

Vilgats alustas “Aktuaalsele kaamerale” kaastöö tegemisega 1996. aastal, kui ta oli veel Pärnu Postimehe reporter. “Kui ETV ja Eesti Raadio ühinesid, loodi Pärnusse stuudio ja sellest ajast olen ERR-s töötanud. Tänavu läksin pensionile.”

Tunnustuse pälvis ta pikaajalise ajakirjanikutöö eest. “Kõige rohkem on mulle meelde jäänud suured õnnetused nagu jaanuaritorm 2005. aastal või metanoolitragöödia. Neid uudiseid tuli teha mitu päeva jutti ning igal aastal veel uuesti.”

Loe rohkem:  Mari-Liis Rahumets: kutsun kõik parastajad kooli õpetajaametit proovima | Inimesed

Vilgatsi pere on tunnustuse üle väga uhke. “Tütar Kaire helistas ja ütles, et uskumatu, millised uudised!”

Hiljuti pensionile jäänud Vilgats veedab praegu aega peamiselt puhates. “Naudin puhkuseperioodi, vaatan telekat, lahendan ristsõnu ja jalutan väljas. Mõtlesin, et kevade poole hakkan vaikselt ehk tööd ka otsima, aga kiiret sellega pole.”

Teenetemärgi saanud Ester Vilgats on siiras oma üllatusest ja tänulik selle tunnustuse eest. Tema esialgne reaktsioon oli uskumatus, et selline au võiks temani jõuda. See näitab tema alandlikkust ja tagasihoidlikkust, mis on kindlasti üks põhjus, miks ta selle teenetemärgi vääriliseks osutus. Vilgatsi lugulaul on inspireeriv ning toob esile tema pühendumuse ja panuse ühiskonda. Ta on eeskujuks kõigile, kes soovivad muuta maailma paremaks kohaks. Tema saavutused väärivad kindlasti tunnustust ja tänu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga