Õlitehas valmib vahepeal peatunud ehituse tõttu neli kuud plaanitust hiljem | Majandus

2159758h91e5t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised näitavad, et õlitehas on valmimisprotsessis ning ehitus, mis oli vahepeal seiskunud, on taas käivitunud. See tähendab, et õlitehas valmib neli kuud hiljem kui algselt plaanitud. See uudis on oluline nii kohalikele elanikele kui ka rahvusvahelistele investoritele, kuna see mõjutab oluliselt riigi majandust. See areng on näide Eesti pidevast edenemisest ja kasvavast majandusest ning annab märku uutest võimalustest nii kohalikele ettevõtetele kui ka välismaistele investoritele.

Eesti Energia jätkab Ida-Virumaal mullu sügisel kohtuotsuse tõttu ajutiselt peatunud õlitehase ehitamist, kuid selle valmimine lükkub neli kuud plaanitust hilisemaks. Täisvõimsuse peaks tehas saavutama tuleva aasta esimesel poolel.

Eelmise aasta oktoobris tühistas riigikohus Enefit Powerile õlitehase rajamiseks antud ehitusloa, viidates keskkonnamõjude hindamisel tehtud vigadele. Detsembris väljastas aga Narva-Jõesuu linnavalitsus uued ehitusload, sest puudused ehitusloas olid kõrvaldatud ning praegu käib ehitus edasi, kinnitas ERR-ile Eesti Energia suurenergeetika kommunikatsioonijuht Jelena Derbneva.

Ta märkis, et ehitatav Enefit 280-2 tehas on osa Ida-Virumaale rajatavast süsinikuneutraalsest, jäätmevabast, ringmajandusel põhinevast keemiatööstusest.

“Uue Enefit tehase ehitus jätkub ja sellega jätkub Ida-Virumaale ringmajandusel põhineva keemiatööstuse rajamine,” sõnas Derbneva.

Ta lisas, et ehituse ajutise seiskamise tõttu hilineb ehitusgraafik esialgse hinnangu kohaselt algsest plaanist ligikaudu neli kuud.

“Täisvõimsus saavutatakse 2025. aasta esimesel poolel,” lisas Derbneva.

Tema sõnul tehti hoolimata ehituse seiskamisest 2023. aastal keemiatööstuse arendamiseks tähtsaid samme, näiteks käivitati suvel vanarehvide tööstuslikus mahus ümbertöötlemine Enefiti pürolüüsitehases. Enefiti tehastel on võimekus pürolüüsida vedelkütusteks kõik Eestis, Lätis ja Leedus tekkivad vanarehvid.

Tänavu jätkab Enefit ehitust ja tehnoloogiaarendust ning katsetab plastjäätmete kasutamise võimekust oma keemiatööstuses.

Eesti Energia pani uuele Enefiti õlitehasele nurgakivi 2021. aasta novembris, tehase ehitus läheb maksma vähemalt 350 miljonit eurot.

Loe rohkem:  Valitsuse plaan: ettevõtluskonto kõrgem tulumaksumäär kaob | Majandus

Kuigi õlitehase ehitus on viibinud neli kuud plaanitust hiljem, on see siiski oluline samm Eesti majanduse ja energiasektori arengus. Tööd on jätkunud ja peagi valmib õlitehas, mis peaks suurendama meie riigi energeetilist sõltumatust ning looma uusi töökohti. On oluline märkida, et ehitusprojektid võivad alati toimuda ootamatute tõrgetega ning oluline on säilitada positiivne suhtumine ja töötada koos nende väljakutsetega. Loodame, et õlitehas toob Eesti majandusele ja tööstusele palju kasu ning aitab kaasa meie riigi arengule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga