Õhutemperatuur püsib järgmistel päevadel nulli lähedal | ilm

2255313hdf67t24

Tere tulemast Eestisse! Järgmistel päevadel püsib õhutemperatuur siin meie kaunis riigis nulli lähedal, luues talvise ja maalähedase õhkkonna. Ilm meie maal on alati ettearvamatu, kuid see lisab ainult põnevust meie igapäevaelule. Riietu soojalt ja valmistu nautima imelist Eesti talveilma, olles valmis üllatusteks ja ootamatuteks muutusteks. Tulge ja avastage kõik, mida meie maa pakub, sest meil on alati midagi põnevat pakkuda olenemata ilmast!

Esmaspäeval eemaldub madalrõhkkond Eesti kohalt aeglaselt kagusse ning põhja poolt suureneb Skandinaavia ja Soome kohal tugevneva külma õhuga kõrgrõhuala mõju. Öösel sajab Lätis, Leedus ja ka Lõuna-Eestis veel mitmel pool lund ja kohati tuiskab. Päeval kõrgrõhuala mõju suureneb ning sajuvõimalus jääb Läänemeremaades väikseks.

 

Öö vastu esmaspäeva on Põhja-Eestis muutliku pilvisusega ja sajuta. Lõuna pool on taevas valdavalt pilves ning mitmel pool Lõuna-, aga kohati ka Ida-Eestis sajab lund ja tuiskab. Tuul puhub kirdest 5 kuni 10, saartel ja rannikul 7 kuni 13, puhanguti kuni 20 meetrit sekundis. Külma on 2 kuni 6 kraadi.

Ka hommik on Põhja-Eestis muutliku pilvisusega ja sajuta, Lõuna-Eesti on pilvine ja kohati sajab vähest lund. Puhub kirdetuul 5 kuni 11, põhjarannikul iiliti 18 meetrit sekundis. Külma on 2 kuni 5 kraadi.

Päev püsib Põhja-Eestis sajuta, lõuna pool sajab ennelõunal kohati vähest lund. Puhub kirde- ja idatuul 5 kuni 12, põhjarannikul puhanguti kuni 17 meetrit sekundis. Õhutemperatuur jääb -1 ja +4 kraadi vahele.

Järgnevate päevade öised keskmised püsivad null kraadi lähistel, päevased kõiguvad +4 kuni +6 kraadi vahel. Ja vihmast me ei pääse. Kui teisipäeval sajab vähest vihma Ida- ja Lõuna-Eestis, siis kolmapäeval sajab juba mitmel pool. Sadu on paiguti oodata ka neljapäevaks ja reedeks

Loe rohkem:  Kolmapäeval sajab lund, lörtsi ja vihma ning püsib jäiteoht | ilm

Kokkuvõtteks võib öelda, et lähiajal püsiv nullilähedane õhutemperatuur on tüüpiline Eesti hilissügiseks. Kuigi võib oodata veidi jahtumist, ei ole drastilisi muutusi oodata. Oluline on riietuda vastavalt ilmale ja võtta arvesse võimalikke sadusid. Ilm on Eestis alati ettearvamatu ning oluline on olla valmis erinevateks ilmastikutingimusteks. Jälgides ilmaprognoose ning riietudes vastavalt, saab nautida ka talvekuudel kaunist Eesti loodust ja kultuuri.

See sissekanne postitati aastal ilm. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga