Norralannad võtsid Otepääl järjekordse kolmikvõidu | Kahevõistlus

2254947h9c4at24

Tere tulemast Otepääle, kus toimus põnev kahevõistluse võistlus, mille võitsid norralased järjekordse kolmikvõiduga. See oli tõeline spordipealinn, kus publikul oli võimalus tunnistada tipptasemel sportlaste võitlust ja saavutusi. Norra kahevõistlejad näitasid oma oskusi ja tugevat vormi ning näitasid, miks nad on maailma tipptasemel sportlased. Otepää suutis ürituse korraldada suurejooneliselt, pakkudes nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele unustamatu kogemuse. Sündmus andis võimaluse näha maailmatasemel spordi tippsaavutusi otse oma kodus.

Tervitades kõiki spordisõpru ja kahevõistluse fänne, kes said osa sellest meeleolukast sündmusest!

Kahevõistluse naiste MK-etapil Otepääl näitasid taas võimu norralannad, kes teenisid kolme päeva jooksul teise kolmikvõidu.

Hommikusel hüppevõistlusel tegi parima soorituse Mari Leinan Lund, kes sai kirja 91-meetrise hüppe, mis oli väärt 120,6 punkti. Teiseks tuli reedel võidutsenud Gyda Westvold Hansen (91 m; 116,3 p) ja kolmandaks MK-sarja üldliider Ida Marie Hagen (93 m; 109,1 p).

Leinan Lund püsis 5 km pikkusel murdmaadistantsil liidrikohal poole maani, siis püüdis ta kinni Hagen, kes võidutses Leinan Lundi ees vaid 1,4-sekundilise eduga. Hagenile oli see Otepääl teiseks ja sel hooajal ühtekokku seitsmendaks MK-etapivõiduks. Pjedestaali madalaimale astmele kerkis võitjale 42,2 sekundiga kaotanud Westvold Hansen.

Norra triole järgnesid jaapanlanna Haruka Kasai (+56,1), sakslanna Jenny Nowak (+57,2) ja Kasai kaksikõde Yuna (+1.57,1).

Enne võistlust:

Otepää etapi avapäeval moodustasid naiste arvestuses esikolmiku norralannad Gyda Westvold Hansen, Ida Marie Hagen ja Mari Leinan Lund. Laupäeval teenis esikoha MK-sarja üldliider Hagen, edestades jaapanlannat Haruka Kasaid ja koondisekaaslast Westvold Hansenit.

MK-sarja üldarvestuses on liidril Hagenil koos 1140 punkti, teine on Westvold Hansen (1040 p) ja kolmas Leinan Lund (864 p).

Naiste võistluspäev algab kell 10.15 hüppevõistlusega ning 5 km pikkusele murdmaasõidule antakse start kell 12.50.

Loe rohkem:  Kristjan Ilves jäi MK-etapi proovivoorus esikümnest välja | Kahevõistlus

Kokkuvõttes võtsid norralased Otepääl ülekaalukalt kolmikvõidu kahevõistluse võistlusel. Nende sportlaste tugevus ja oskused olid selgelt teistest paremad ning tulid välja nende puhaste soorituste ja kiirete aegade kaudu. Eesti sportlased võitlesid küll visa, kuid ei suutnud norralastele vastu panna. Siiski oli võistlus põnev ja pakkus suurepäraseid emotsioone nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele. Loodame järgmisel aastal näha kõrgemat Eesti esindust ja tugevat konkurentsi norralastele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga