Jakob Kulbin jäi medalist ilma | Laskesuusatamine

1707654909 2206672h61c0t24

Tere tulemast Eesti laskesuusatamise maailma! Viimase aja peamine jututeema on olnud Jakob Kulbini vääriline kuldmedali jäämine. See noor ja andekas sportlane on näidanud silmapaistvaid tulemusi ning paljud olid kindlad, et tema kulla võitmine oli vaid aja küsimus. Kuid viimane võistlus jättis teda medalita ning siin on kogu riik ühinenud, et toetada ja julgustada Jakobit tema tulevaste saavutuste suunas. Laskesuusatamise fännid kogu riigis on põnevil, et näha, kuidas Kulbin hüppab sellest tagasilöögist üle ja naaseb veelgi tugevamana.

Laskesuusataja Jakob Kulbin saavutas juunioride lahtistel Euroopa meistrivõistlustel ühisstardist sõidus teise koha, kuid võistluse järel eestlane diskvalifitseeriti.

12 km pikkusel ühisstardist sõidus pääses tavapärase 30 asemel starti 60 sportlast. Kulbin lahkus esimesest lasketiirust 28. kohal, aga tõusis järgmise tiiru järel medalikonkurentsi. Eestlane ületas finišijoone lõpuks teisena, jäädes alla ainult horvaat Matija Legovicile (39.13,6).

Pärast finišeerimist Kulbin paraku diskvalifitseeriti, kuna kohtunikud avastasid, et ta tegi ühes lasketiirus rohkem kui viis lasku. See tähendas, et teisele kohale tõusis ukrainlane Vitalii Mandzin (3; +19,7) ja kolmandaks austerlane Lukas Haslinger (3; +41,0).

Karl Rasmus Tiislär lõpetas nelja möödalasuga 27. kohal (+2.47,1). Ivar Všivtsev sai 34. (6; +3.28,6) ja Ramses Tiislär 42. koha (3; +5.01,9).

Neidude ühisstardist sõidu võitis austerlanna Anna Andexer (3; 28:46,3), edestades tšehh Svatava Miksykovat (1; +24,9) ja slovakitar Ema Kapustovat (3; +46,1).

Vibeke Välbe jättis nelja lasketiiru peale üles kaheksa märki ning sai 37. koha (+4.19,6). Rosibel Marii Kaldvee oli 40. (6; +5.05,5), Mirtel Kärsna 44. (5; +5.37,0) ja Emma Roberta Rajando 53. (9; +6.51,1).

Kahjuks jäi Jakob Kulbin ilma medalist laskesuusatamise võistlusel, kuid ta näitas suurepärast vormi ning võitlusvaimu. Kuigi tulemus polnud oodatud, on ta kindlasti suurepärane eeskuju noortele sportlastele. Kulbin on tõestanud oma talenti ja pühendumust ning meil on kindel veendumus, et ta jätkab oma edukat karjääri ning võitleb tulevikus uute medalite eest. Ehkki see võistlus ei läinud plaanipäraselt, saab Jakob Kulbin siiski enda pead kõrgel hoida ning keskenduda tulevastele võimalustele ja väljakutsetele.

Loe rohkem:  Eesti laskesuusakoondise peatreener avaldas segateate koosseisu | Laskesuusatamine