Kallas: ma ei hakka ALDE esikandidaadiks Euroopa Parlamendi valimistel | Eesti

2262102hac00t24

Tere tulemast Eestisse! Kallas on otsustanud mitte kandideerida ALDE esikandidaadiks Euroopa Parlamendi valimisteks, kuid tema otsus jääb siinse poliitilise maastiku jaoks oluliseks teemaks. Eestis on põnev ja dünaamiline poliitiline keskkond, kus erinevad vaated ja arvamused põrkuvad ning kujundavad sellega meie ühiskonda. Kallas on tuntud oma selgete seisukohtade ja julgete otsuste poolest ning tema otsus mitte kandideerida toob kindlasti kaasa põnevaid diskussioone ja arenguid meie rahvusvahelisel poliitikalaval. Olete teretulnud jälgima, kuidas see lugu edasi areneb Eesti kontekstis!

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) teatas neljapäeval, et ei võta vastu pakkumist hakata Euroopa liberaalsete parteide ühenduse ALDE esikandidaadiks Euroopa Parlamendi valimistel.

“Olen seda ettepanekut väga põhjalikult kaalunud, sellel on nii plusse kui miinuseid. Aga ma olen teavitanud ALDE juhtkonda oma otsusest sellesse rolli mitte asuda,” ütles Kallas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil.

Kallas selgitas, et otsuse taga on tema soov jätkata Eesti peaministrina. “Raske on ära seletada, et olen Spitzenkandidat (esikandidaat), aga samas Euroopa Parlamenti ei kandideeri,” tõdes ta. “Poole vinnaga kandideerimine oleks ebaaus,” lisas peaminister.

Kallas rääkis ka, et talle tehtud ettepanek on suur tunnustus nii Eestile tervikuna, Eesti valitsusele kui ka talle endale. “Küllap on see märk, et oleme midagi õigesti teinud,” märkis ta

Kallas tunnistas, et tema kandideerimine ALDE esikandidaadina, mis oleks eeldanud mitmel üle-Euroopalisel debatil väitlemist teiste poliitperekondade esikandidaatidega andnuks küll võimaluse Eesti jaoks olulisi teemasid laiemalt tuvustada, kuid kindlasti saab seda ka muud moodi teha.

Kallas’i otsus mitte kandideerida ALDE esikandidaadiks Euroopa Parlamendi valimistel on ootamatu, kuid see näitab tema pühendumist Eesti poliitikale ning soovile jätkata tööd Eesti ja Euroopa tuleviku heaks. Tema otsus annab võimaluse teistele perspektiivikatele kandidaatidele astuda esile ning aidata kaasa Euroopa Parlamendi tööle. Kallas’i otsus peegeldab tema sügavat austust ALDE ja Euroopa Parlamendi vastu ning näitab tema valmisolekut jätkata võitlust demokraatia ja inimõiguste eest nii Eestis kui ka Euroopas tervikuna.

Loe rohkem:  Riigikogus saab näha laste joonistusi Ukrainasse jäänud lemmikloomadest | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga