Naisjuunioride ühisstardist sõidu võitis sakslanna, Liiv 51. | Laskesuusatamine

2288091he744t24

Eesti laskesuusatajatele tuntud nimi, sakslanna Denise Herrmann võitis hiljutisel Naisjuunioride ühisstardist sõidul ülekaalukalt esikoha. 51-aastane laskesuusataja näitas muljetavaldavat osavust ja kiirust ning suutis konkurentidest selgelt üle olla. Herrmanni võit tõstab esile ta pühendumust ja talenti ning näitab, miks ta on üks tipptasemel sportlasi laskesuusatamise valdkonnas. Tema võit jätab kindlasti kustumatu jälje nii publikule kui ka konkurentidele ning kinnitab tema staatust ühe parima laskesuusatajana maailmas.

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel võitis naisjuunioride 9 km ühisstardist sõidu sakslanna Julia Kink.

20-aastane Kink eksis nelja tiiru peale kahel lasul ja edestas lõpuspurdis vaid 0,8 sekundiga samuti kahel trahviringil käinud 21-aastast slovakki Ema Kapustovat. Pronksi võitis ühe möödalasu teinud prantslanna Fany Bertrand, kaotades võitjale 6,6 sekundiga.

N-ö suurde ehk 60 osalejaga ühisstardist sõitu pääses kaks eestlannat, neist 21-aastane Lisbeth Liiv tegi kokku kuus möödalasku ja finišeeris 51. kohal (+4.17,8), 19-aastane Emma Roberta Rajando käis samuti kuuel trahviringil ja lõpetas 55. kohal (+5.51,2).

Reedel on juunioridel võistlusvaba päev, Otepää MM lõpeb laupäeval juunioride teatesõitudega.

Enne võistlust:

Eestlannasid pääses n-ö suurde, 60 osalejaga 9 km ühisstardist sõitu kaks: Lisbeth Liiv (nr 28) ja Emma Roberta Rajando (49).

Liiv tegi Otepääl hea võistluse sprindis, kui läbis tiirud puhaste paberitega ja sai 22. koha. Rajando senine parim tulemus on tavadistantsilt, kus ta oli 43.

Naisjuunioride esimese individuaalse kulla võitis Otepääl sakslanna Julia Tannheimer, kes triumfeeris tavadistantsil, sprindis sai Tannheimer rootslanna Sara Anderssoni järel hõbeda.

Kokkuvõttes võib öelda, et naisjuunioride ühisstardist sõidu võit oli suurepärane saavutus sakslanna Liivile. Ta näitas enda oskusi ja vastupidavust ning suutis ületada kõik oma konkurendid. See võit tõestab, et kõva töö ja pühendumus toovad alati edu, olles inspireerivaks eeskujuks kõigile noortele sportlastele. Loodame, et see võit toob talle veelgi rohkem enesekindlust ja motiveerib teda jätkama oma edukat karjääri laskesuusatamises. Õnnitleme teda ja soovime edu tulevastes võistlustes!

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Kuidas läheb Eesti neidudel Otepääl peetaval MM-il? | Laskesuusatamine