Mullu Otepääl võidutsenud Lamparter: siin on põhiline hästi hüpata | Kahevõistlus

2250678ha893t24

Tere tulemast Otepääle, kus möödunud aasta võidutses kahevõistluses noor sportlane Lamparter. Otepää on tuntud oma kaunite maastike ja suurepäraste hüppemägede poolest ning see on ideaalne koht kahevõistluseks. Lamparter jagab oma saladust hästi hüpata ning tema võidurõõm ja pühendumus spordile on inspireeriv igale spordisõbrale. Kahevõistlus on oluline osa Eesti spordikultuurist ning tervitame kõiki, kes soovivad kogeda selle põneva spordiala võlu ja adrenaliini Otepääl.

Reedel saab Otepääl ühisstardist sõitudega alguse kodune kahevõistluse maailma karika etapp.

Ainsa sportlasena sel nädalavahetusel kodupubliku tuge nautida saav Kristjan Ilves on ebaõnnestunud nädalavahetuse Seefeldis selja taha jätnud ning valmis Otepääl kõrgete kohtade eest heitlema.

Neljapäevasel proovivõistlusel sai Ilves 99,5-meetrise hüppega neljanda koha, mis suusarajal tähendaks kaheksa sekundilist kaotust eelvõistlusel pikima õhulennu teinud Stefan Retteneggerile.

“Sooritasin päris viisakad hüpped. Loomulikult ma pole hetkel päris seal, kus tahaksin olla, aga ma proovin sel nädalavahetusel selle peale mitte mõelda. Teen seda, mis jalas on ja loodetavasti tulevad head hüpped ka järgmistel päevadel,” ütles Ilves.

MK-sarja üldarvestuses neljandat kohta hoidev tiitlikaitsja Johannes Lamparter tuli eelvõistlusel Ilvese järel viiendaks. Otepäält on austerlasel mullusest vaid head mälestused, kui teenis siin nii esimese kui ka teise koha.

“Ma ei olnud eelmisel kahel nädalal kõige paremas vormis. Pidin jälgima oma suusavormi ja kuidas mu keha töötab. Siin on põhiline hästi hüpata ja siis on kõik võimalik,” märkis austerlane.

“Suusarajal on olud külma tõttu keerulised ja aeglased. Jarl Magnus Riiber on väga heas vormis. Peame andma endast kõik, et teda võita. Pjedestaalile oleks tore jõuda.”

ERR-i kanalid toovad võistlused vaatajateni kõigil kolmel päeval. Meeste 10 kilomeetri ühisstardist murdmaasõidu ülekanne algab reedel ETV-s ja ERR-i spordiportaalis kell 13.30.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kui pika õhulennuga Ilves Seefeldis hakkama saab? | Kahevõistlus

Kokkuvõttes võib öelda, et Otepää võidusõidud olid väga edukad ja andsid hüppajatele suurepärase võimaluse end proovile panna. Lamparteri võit näitab selgelt, et oluline on olla hästi ettevalmistunud ja teha tugevaid hüppeid. Kahevõistlus on ala, kus iga detail võib otsustavaks osutuda, seega on oluline pidevalt oma oskusi täiustada ja jätkata treeningutega. Otepää võistlused on alati olnud väga meeleolukad ja innustavad noori sportlasi oma unistuste poole püüdlema. Loodame, et tulevikus näeme veel rohkem edukaid võistlusi ja kahevõistlejaid Eesti au väljas hoidmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga