Kaasikud jõudsid U-23 MM-il esikümnesse | Suusatamine

2219532h5b0ct24

Tere tulemast! Kaasikud on teinud Eestile au suusatamise valdkonnas, jõudes U-23 MM-il esikümnesse. See saavutus on märkimisväärne ning tõstab Eesti suusatamise mainet maailmas. Kaasikud on näidanud end tõeliste talentidena ning nende pühendumus ja jõupingutused on toonud neile suurepärase tulemuse. Nende saavutus on suurepärane inspiratsioon teistele noortele suusatajatele ning annab lootust Eesti suusaspordi tulevikule. Loodame, et see saavutus saab veelgi enamate inimeste tähelepanu ning innustab rohkemaid noori suusatamisega tegelema.

Sloveenias Planicas toimuvatel suusaalade juunioride ja U-23 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel saavutasid murdmaasuusatajad Keidy ja Kaidy Kaasiku kohad esikümnes.

20 km pikkusel ühisstardist sõidus krooniti maailmameistriks šveitslanna Marina Kaelin (48.58,6), teiseks tuli ameeriklanna Haley Brewster (+1,3) ja kolmandaks prantslanna Maelle Veyred (+4,5). Terve distantsi koos sõitnud kaksikutest sai Kaidy üheksanda (+1.11,6) ja Keidy kümnenda koha (+1.14,1).

U-23 meeste arvestuses moodustasid esikolmiku prantslane Mathias Desloges (46.37,3), norralane Martin Kirkeberg Mörk (+17,8) ja šveitslane Fabrizio Albasini (+24,2). Ühtki eestlast stardis polnud.

Meesjuunioride suusahüpetes teenis Kaimar Vagul 11. koha. Eestlane sai esimeses voorus 92-meetrise hüppega 13. koha, kuid tegi teises voorus pisut parema õhulennu (94,5 m) ning kogus kahe hüppe summas 239,4 punkti. Teist stardinimekirja üles antud eestlast Andero Lippu paraku hüppama ei lubatud. 

Võistluse võitis austerlane Stephan Embacher 266,7 punktiga. Pjedestaali madalamatele astmetele hüppasid end ameeriklane Erik Belshaw (265,9 p) ja sakslane Adrian Tittel (259,3 p).

Reedel on Planicas võistlustules Toni Andree Saarepuu, Ralf Kivil ja Lars Piirmann, kes stardivad 10 km pikkusel klassikatehnika eraldistardist sõidus.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti suusatajad näitasid U-23 MM-il väga head taset, saavutades esikümnesse jõudmise. See on suurepärane saavutus nii sportlastele endile kui ka Eesti suusatamisele tervikuna. Kaasikud on tõestanud oma võimekust ja pühendumust ning nende tulemused annavad lootust ja motivatsiooni ka teistele noortele suusatajatele. Loodame, et see saavutus innustab ka teisi noori sportlasi oma unistusi järgima ja näitab, et Eesti suusatamine on tugev ja konkurentsivõimeline jõud rahvusvahelisel tasandil.

Loe rohkem:  Roos: tänavune maratoni võit on magusam kui eelmine | Suusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga