Eesti pidi OM-valikturniiri avamängus võõrustaja paremust tunnistama | Eesti koondis

2183455h4b48t24

Tere tulemast! Täna räägime Eesti koondise avamängust olümpiamängudele viiva valikturniiri. Kahjuks pidime võõrustajatele alla vanduma, kuid selles mängus jäi palju positiivset. Eesti koondis näitas tugevat võitlustahet ning suutis mängida vastastele tõsist vastupanu. Kõik olid äärmiselt põnevil ning ootused on kõrgel ka järgmisteks mängudeks. Selline võistlusmoment on alati paeluv ja tõotab suurt pinget ning emotsioone. Jääge meiega, et olla kursis kogu Eesti koondise olümpiateekonnaga!

Eesti meeste jäähokikoondis alustas 2026. aasta olümpiamängude teise ringi valikturniiril 0:4 kaotusega turniiri võõrustajale Poolale.

Väravateta lõppenud avakolmandiku järel läks Poola 7.35 pärast teise kolmandiku algust Filip Komorski pealeviskest juhtima.

Nikita Puzakovil oli seejärel hea võimalus seis viigistada, kuid vastaste puurilukk suutis viimasel hetkel eestlase soorituse tõrjuda. Mõni hetk hiljem nõelas Poola uuesti, sel korral sai tabamuse kirja Mateusz Michalski.

Viimase kolmandiku alguses suurendas poolakate eduseisu kolmeväravaliseks Dominik Pas ning viimasel minutil vormistas lõppseisu Jakub Wanacki.

Eesti tegi kohtumise jooksul 11 ja Poola 33 pealeviset ning karistusminuteid kogunes meeskondadele vastavalt kuus ja neli. Eesti poolel valiti mängu parimaks väravavaht Villem-Henrik Koitmaa.

Järgmisena kohtub Eesti reede õhtul Lõuna-Koreaga. Neljaliikmelisse alagruppi kuulub veel Ukraina. Otsustavasse kvalifikatsiooniringi pääseb vaid alagrupi võitja.

Kuigi Eesti jäi avamängus võõrustaja Ukraina koondisele alla, suudeti näidata head võitlusvaimu ja meeskonnatööd. Kuigi tulemus polnud soovitud, on oluline keskenduda positiivsele ja õppida vigadest. Eesti koondis näitas, et neil on potentsiaali ja tahet saavutada suuri asju tulevikus. Nüüd on oluline keskenduda järgmistele mängudele ja töötada selle nimel, et parandada tulemusi ning anda endast parim, et saavutada soovitud eesmärke. Järgmiste mängude eesmärk on kindlasti näidata oma paremust ja võidelda edasipääsu eest olümpiamängudele.

Loe rohkem:  Kirke Kulla: Eesti naiste hokikoondis läheb kodust MM-i turniiri võitma | Eesti koondis