MK-sarja üldvõitja Diggins lõpetas hooaja jõudemonstratsiooniga | Suusatamine

2312103h156bt24

Ameerika Ühendriikide suusataja ja MK-sarja üldvõitja Jessie Diggins pani hooajale väärika punkti, võites viimase võistluse Norra suusataja Therese Johaugi ees. Diggins demonstreeris suurepärast vormi ja jõudu kogu hooaja vältel, olles võistlustel pidevalt esirinnas. Tema võidukas esitus tõstis tema mainet ja tõestas tema suurepärast suutlikkust, jättes konkurendid seljataha. Diggins on kindlasti suusatamise maailmas üks suurimaid talente ja tulevikulootusi.

Murdmaasuusatamise MK-hooaja viimasel etapil Rootsis Falunis võitis naiste 20 km ühisstardist vabatehnikasõidu karjääri teise suure kristallgloobuse teeninud ameeriklanna Jessie Diggins.

Poolel distantsil esikohta jaganud rootslannadele Frida Karlssonile ja Ebba Anderssonile kahe ja poole sekundiga kaotanud Diggins haaras lõplikult liidripositsiooni viis kilomeetrit enne lõppu ja enam kedagi mööda ei lubanud.

Ameeriklanna vedas lõpuni endaga kaasa norralannasid Heidi Wengi ja Anne Kjersti Kalvaad, lõputõusul üritas trioga kodupubliku rõõmuks liituda ka Jonna Sundling, aga peatselt oli selge, et esikolmikusse tal ikkagi pääsu pole.

Lõpusirgel näitas Diggins võimsat minekut ja edestas finišis Wengi lõpuks 0,9 ja Kalvaad 2,2 sekundiga, Kerttu Niskaneni ja Krista Pärmäkoski ees neljanda koha saanud Sundling kaotas 9,9 sekundit.

Kaidy Kaasiku kaotas võitjale 1.56,9 ja sai 28. koha, Keidy Kaasiku lõpetas kaksikõest 0,9 sekundit hiljem ja oli 30. Kolmanda eestlannana rajal olnud Teesi Tuul pidi pühapäeval leppima viimase ehk 58. kohaga (+6.58,1).

MK-sarja kokkuvõttes sai Diggins 2746 punkti, teiseks tuli Linn Svahn 2571 ja kolmandaks Frida Karlsson 2309 punktiga. 32-aastane ameeriklanna võidutses MK-hooaja kokkuvõttes ka hooajal 2020/21.

Jessie Digginsi võidukas esitus MK-sarja finaaletapil tõestas tema ülemvõimu ning võimekust kogu hooaja vältel. Lõpetades hooaja jõulise demonstratsiooniga, näitas ta oma suurepärast vormi ja kindlat meelekindlust. Ta on tõeline suusataja talent, kelle tulevik paistab helge ja edukas. Digginsi võit on suureks rõõmuks kõigile Eesti suusaspordi fännidele ning loodame näha veel palju tema sära ja võidurõõmu ka tulevikus. Tugeva esitusega suutis ta tõestada end MK-sarja parimana ning jätta oma jälje suusamaailma ajalukku.

Loe rohkem:  Estoloppeti hooaeg stardib laupäeval 38. Viru maratoniga | Suusatamine