ETV2 teemaõhtu viib Iirimaaga seotud paikadesse | Tele/raadio

2257407hf021t24

Tere tulemast ETV2 teemaõhtule, mis viib meid seiklema läbi maagilise Iirimaa. Kutsun teid avastama selle imelise saare rikkalikku ajalugu, traditsioone ja kauneid paiku, mis on mõjutanud mitme põlvkonna kultuuri ja kunsti. Ootame Teid avastama Iirimaa salapäraseid loodusvõlusid, ajaloolisi kindluseid ning maalilisi külakesi, mis lummanud nii kirjanikke kui ka kunstnikke läbi aegade. Astuge meiega kaasa sellele põnevale teekonnale ja avastage Iirimaa võlu ja võlud otse oma teleekraanil!

Seoses Püha Patricku päevaga 17. märtsil on ETV2 pühapäevane teemaõhtu pühendatud Iirimaale.

19.30 “Üle lääne kangemees” (2012)

Viljandi Draamateatri Ugala etendus. Iiri kirjaniku John Millington Synge komöödia tõlkis inglise keelest Jaan Kaplinski ja lavastas Priit Pedajas. Osades Andres Tabun, Priit Pedajas, Arvo Raimo, Vilma Luik, Leila Säälik, Margus Vaher, Andres Oks, Rein Malmsten, Kai Siilbek, Anne Valge, Tiina Rääk ja Anu Reidak.

21.25 “Johannese lähetamine. Iirimaa” (2020)

Poolitatud Iiri saar on näinud nii paremaid kui ka plahvatusterohkeid aegu. Viimased kolmkümmend aastat on siin tegeletud kahe vaenujalal kogukonna lepitamisega ja Brexit on valusad teemad uuesti vaiba alt keset elutoa põrandat toonud. Johannes otsib Iirimaa haljaste aasade vahel Euroopa Liidu välispiiri ja vaatab vaenupooltele otse silma. Saatejuht Johannes Tralla, režissöör Märten Vaher, operaator Madis Reimund, toimetaja Marit Ummelas, produtsent Hannela Lippus.

21.55 “Maailm linnulennult” (2021)

Roheline Iirimaa on hiiglaste ja härjapõlvlaste maagiline kodusaar, kus ka inimesed on suuri tegusid korda saatnud. Arvukad iidsed pühapaigad ja uhked kindlused annavad aimu saare pikast ja tihtilugu keerulisest ajaloost, mis mõjutab tänase päevani iiri kultuuri ja iirlaste igapäevaelu.

22.45 “Köögikunst: Iiri köök” (1999)

Telekokk Jazzi köögis valmistab iirlasest kokk Liam Allen jõulukalkuni, pudingi ja kohvi. Iirimaad tutvustab kirjandusteadlane Krista Kaer.

Loe rohkem:  "Olukorrast riigis" taskuhääling jõuab kuulajateni iga reede pärastlõunal | Tele/raadio

23.15 “Portree: Õhtu Johansonidega” (1988)

Iiri ja eesti rahvalaule esitavad ning muljeid Helsingis toimunud iiri muusika festivalilt vahendavad Johansonid: Kärt, Mart ja Jaak ning Indrek Kalda.

Kokkuvõttes võib öelda, et ETV2 teemaõhtu, mis viib meid Iirimaaga seotud paikadesse, on olnud hariv ja huvitav kogemus. Saime teada rohkem Iirimaa kultuuri ja ajaloo kohta ning nägime kauneid maastikke ja olulisi vaatamisväärsusi. See saade on suurepärane võimalus avastada uusi ja põnevaid paiku, mida me võib-olla muidu ei märkaks. Loodame, et selliseid teemaõhtuid tuleb tulevikus veelgi, et avardada meie teadmisi erinevate riikide ja kultuuride kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga