Estoloppeti hooaeg stardib laupäeval 38. Viru maratoniga | Suusatamine

2229729h4507t24

Tere tulemast Eestisse! Estoloppet hooaeg algab selle laupäeva 38. Viru maratoniga ning see tõotab olla põnev ja energiarohke sündmus kõigile suusasõpradele. Kogu riik on elevil sellest talvise spordi põneva hooaja alguse üle ning oodatakse tuhandeid osalejaid nii kohalikelt kui ka välismaalt. See on suurepärane võimalus nautida Eesti ilusat loodust ja proovile panna oma suusatamisoskused. Olge valmis seikluseks ja suureks spordirõõmuks!

Laupäeval, 27. jaanuaril peetav 38. Viru maraton avab rahvasuusatajate sarja Estoloppeti 27. hooaja. Lähe maratonidistantsile antakse kell 11.00, poolmaratonil osalejad saadetakse rajale 12.30. Kokku on end suusasündmusele registreerinud üle pooletuhande osaleja.

Maratoni peakorraldaja Tarmo Kärdi kinnitab, et rada pidas suurele sulale vastu ja kõik suusasõidud toimuvad esialgselt planeeritud ulatuses. “Maraton toimub 14 km distantsil, mida tuleb läbida kolm ringi. Poolmaratoni rada tuleb läbida kahel korral ja see on 10 km pikk. Kurikuulsad Mõedaka kõige hullemad tõusud on rajaprofiilist välja jäetud, et sõit oleks tavasuusatajale jõukohane,” julgustab Kärdi kõiki osalema.

Viimane lihv antakse rajale reede õhtul. “Kuigi tegemist on vabatehnikas peetava maratoniga, siis võimaluse ajame sisse ka klassikajälje. Täpsest olukorrast anname operatiivselt teada Viru maratoni Facebookis. Samalt lehelt leiab reedel ka meie määrdepartneri Skiwaxi spetsialistide soovituse, kes testivad suuski Mõedakal kohapeal.”

Maratonile minejatel soovitab Kärdi kohale tulla tund enne starti, et saaks rahulikult valmistuda, stardimaterjalid välja võtta ja sooja teha. “Tuleb arvestada, et tasuta parkla asub võistluskeskusest 700 m eemal, tasuline võistluskeskuse kõrval ning autosid on oodata omajagu.”

Rajal on kaks teeninduspunkti, kus osalejaid ootab sool, leib, banaan, šokolaad ning soe energiajook. Maratonisupp finišis on sel korral seljanka, mille valmistab Rakvere Ametikooli tiim. Tarmo Kärdi paneb osalejatele südamele, et sündmusel ringlevad nõud on korduvkasutatavad, mis tuleb kokku korjata, sest korraldajad ootavad neid tagasi. 

Loe rohkem:  Tartu maratonile järgneb Tallinna suusamaraton | Suusatamine

Noortele suusasõpradele on Viru maratonil vahva lasteprogramm, mis koosneb kell 11.15 algavast Suusabussi suusatunnist ja kell 11.55 algavatest Viru maratoni Farmi lastesõitudest. “Vastavalt oskustele võivad lapsed valida 400 m või 1500 m pikkuse distantsi vahel ning selle omas tempos läbida, aega ei võeta ning kõiki ootab finišis auhind,” ütleb Kärdi.

38. Viru maratoni ajakava: 

09:00 – 10:45 stardimaterjalide väljastamine 

11:00 maratoni start (42 km) 

12:30 poolmaratoni start 

11:15 Suusabussi suusatund

11:55 Farmi lastesõidud suusastaadionil

16:30 suletakse finiš

Kokkuvõttes, Estoloppeti hooaeg alustab põnevalt 38. Viru maratoniga, mis toimub sel laupäeval. Suusasõpradel on võimalus osa võtta mitmest erinevast sündmusest ja nautida kaunist Eesti talve. See on suurepärane võimalus mitte ainult sportimiseks, vaid ka looduse ja talve ilu nautimiseks. Ootame põnevusega, et hooaeg läheks hoogsalt käima ning et kõik osalejad saaksid nautida suusatamist ja võistlemist. Tuleb põnev hooaeg!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga